Zamek w Ogrodzieńcu zyskuje popularność w związku z pojawieniem się w serialu „Wiedźmin”

dodano: 
27.01.2020
komentarzy: 
0

Zamek w Ogrodzieńcu spodziewa się zwiększonego zainteresowania historycznym obiektem. Ma ono związek z pojawieniem się w serialu „Wiedźmin” produkowanym dla Netfliksa – podaje regiony.rp.pl. 

Poza zagranicznymi plenerami, takimi jak te w Hiszpanii czy pomiędzy zabytkami Budapesztu, ekipa serialu wybrała także ruiny polskiego renesansowego zamku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Obiekt stał się tłem bitwy pod Sodden, która jest częścią finałowego odcinka pierwszego sezonu perypetii Geralta z Rivii. Takie „międzynarodowe działanie” może przyczynić się do popularyzacji turystycznej tego miejsca – czytamy dalej.

Źródło: zamek-ogrodzieniec.pl

„Już teraz widzimy duże zainteresowanie, nie tylko wśród naszych gości, ale także wśród mediów, grup zrzeszających fanów historii Jury, samego zamku, ale także książek czy gier z Wiedźminem” – tłumaczy w rozmowie ze źródłem Lucyna Sobusik z działu promocji i marketingu zamku.

Zamek będzie realizować założenia promocyjne zgodnie z umową z Netfliksem. „Już teraz mogę zdradzić, że 25 i 26 kwietnia organizujemy wydarzenie związane z Wiedźminem. Myślę, że będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń nie tylko w regionie, ale także w Polsce” – informuje źródło przedstawicielka obiektu.

W związku z planowanym wzrostem zainteresowania turystycznego trwają prace remontowe zamku – pojawiły się m.in. instalacje elektryczne, iluminacyjne i dźwiękowe, a także dodatkowe barierki. „Rocznie odwiedza nas kilkaset tysięcy ludzi (...). W tym roku z pewnością będzie jeszcze większe zainteresowanie, co bardzo nas cieszy” – mówi rozmówczyni regiony.rp.pl.

Jak czytamy, zamek już kilkakrotnie pojawiał się w filmowej odsłonie – m.in. przy produkcji adaptacji „Zemsty” w reżyserii Andrzeja Wajdy czy ostatniego odcinka serialu „Janosik” z aktorem Markiem Perepeczką. (kd)

Źródło:

regiony.rp.pl, Ogrodzieniec szykuje się na inwazję fanów Geralta, Grzegorz Burtan, 22.01.2020/ www.zamek-ogrodzieniec.pl/kategorie/galeria
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin