Zbliża się licytacja dzieł Pomagaj z pasją 2021

dodano: 
19.10.2021
komentarzy: 
0

Dzieła pracowników firm i korporacji zdobią wystawę konkursu charytatywnego Pomagaj z Pasją. W wernisażu wystawy, który odbył się 18 października 2021 roku wziął udział m.in. Jasiek Mela, który aktywnie uczestniczył w tworzeniu i realizacji konkursu, a także był członkiem Jury. Na wystawie prezentowane są prace stworzone przez pracowników firm z całej Polski, którzy przygotowując dzieła, pomogli organizacjom pozarządowym, przekazując na ten cel środki zebrane podczas licytacji. Pomoc trafiła do kilkunastu organizacji, jednak nie jest to koniec działań, ponieważ odbędzie się jeszcze ogólnopolska aukcja charytatywna.

Pomagaj z Pasją to konkurs charytatywny, który dał szansę tysiącom pracowników zaangażować się w wolontariat pracowniczy w zupełnie innej formule. Uczestnicy w bezpieczny sposób, w małych zespołach, czy w zaciszu swojego domu mogli tworzyć dzieła i czerpać satysfakcję z niesienia pomocy. Jak podkreślali obecni na wernisażu uczestnicy, w projekt włączyli się całym sercem, gdyż ważne dla nich było nie tylko stworzenie wyjątkowej pracy, ale także potrzeba pomagania innym. Ponadto wspominali, że akcja zainspirowała ich do realizacji pasji i rozwoju nowych talentów, o których wcześniej nie myśleli. Założenia projektu Pomagaj z Pasja sprawiają, że firmy mogą realizować swoje cele CSR i budować pozytywną komunikację wewnątrz firmy, opartą na zaangażowaniu pracowników.

Zwieńczeniem wystawy, której gospodarzem jest Sheraton Grand Kraków, będzie ogólnopolska aukcja charytatywna online z licytacją na żywo prezentowanych dzieł. Podczas aukcji nowy dom znajdzie ponad 30 dzieł, a środki zebrane podczas licytacji przekazane zostaną na stworzenie Kompasu NGO. Narzędzie to nauczy organizacje pozarządowe jak współpracować z biznesem i rozwijać swoją działalność na rzecz wsparcia swoich beneficjentów, czyli wszystkich potrzebujących, którzy na co dzień korzystają z ich pomocy i wsparcia.

„Prezentowane na wystawie dzieła są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, stworzone z najwyższą starannością i z dbałością o detale, wiele dzieł posiada także swoją historię. Pracownicy dołożyli wszelkich starań, by stworzone prace pokazywały ich emocje i często ukryty talent, o którego istnieniu nie wiedzieli ich pracodawcy i współpracownicy. Wystawa dała im szansę na lepsze poznanie siebie i zbudowanie nowych relacji w oparciu o wspólne zainteresowania” – mówi Marta Schabikowska, członek rady Fundacji Pro NGO.

Licytacja odbędzie się 25 października 2021 roku o godzinie 10:00. W wydarzeniu można wziąć udział rejestrując się przez link.

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin