Znasz CSR? Liga Odpowiedzialnego Biznesu organizuje konkurs

dodano: 
05.02.2020
komentarzy: 
0

Ruszyła 7 edycja Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Jest on skierowany do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Konkurs ma na celu rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego zadaniem jest także wspieranie osób, które chcą zgłębiać wiedzę na ten temat. Jak tłumaczą organizatorzy, konkurs pozwoli także na poznanie praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce.

„W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz wpływem działań firm, administracji państwowej oraz innych podmiotów na m.in. środowisko naturalne czy zmiany klimatyczne wśród młodych osób. Stąd mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs z wiedzy o CSR zainteresuje szerokie grono, które chce sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Liczymy też, że część z nich w przyszłości dołączy też do naszej społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pierwszy etap konkursu zakończy się 4 marca 2020 roku. Do tego czasu uczestnicy mają za zadanie wypełnić test online, w którym znajduje się dziesięć pytań związanych z tematyką CSR-u i zrównoważonego rozwoju. Osoby, które zakwalifikują się do drugiego etapu, zmierzą się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi w konkursie regionalnym, zorganizowanym w kilku polskich miastach. Pięć osób trafi do finału.

Szczegółowy regulamin konkursu i test online dostępne są na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin