.

Zwycięzcy 11. edycji Konkursu Raporty Społeczne

dodano: 
12.10.2017
komentarzy: 
0

10 października 2017 roku w Centrum Prasowym PAP odbył się finał tegorocznej edycji Konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmę Deloitte. Podczas wydarzenia przedstawiono najlepiej sporządzone raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach. Jury eksperckie i dziennikarskie zdecydowały się też na wyróżnienie kilku publikacji. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

Nagroda główna
Zwycięzca:
CEMEX – za najbardziej kompleksowe podejście, przejrzystość, zwięzłość oraz klarownie przedstawioną informację o zobowiązaniach i ich realizacji.

Wyróżnienia:
PKN Orlen – za najlepszy raport online.
Bank Zachodni WBK – za wartość edukacyjną raportu.

Najlepszy debiut
Lafarge

Najlepszy raport organizacji pozabiznesowej
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Nagroda Giełdy Papierów Wartościowych
Budimex

Nagroda Ministra Rozwoju i Finansów
Cemex Polska

Nagroda internautów
Bank Zachodni WBK

Nagroda Jury dziennikarskiego
Zwycięzca:
Bank Zachodni WBK – za kompleksowość, transparentność i ciągłe postępy w realizacji zasad zrównoważonego rozwoju.

Pierwsze wyróżnienie jury dziennikarskiego:
Cemex – za czytelną informację o zakresie działań firmy.

Drugie wyróżnienie jury dziennikarskiego:
Lafarge – za całokształt działań i kompleksowość  raportu.

„Jako jurorzy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele pracy kosztuje przygotowanie raportu z działalności niefinansowej, czyli obejmującej aktywność na polu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. Pod tym względem powinniśmy gratulować każdej firmie i organizacji, która taką publikację opracowała” – komentuje wyniki konkursu Dominika Bettman, prezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu i przewodnicząca jury Konkursu Raporty Społeczne. Jak poinformowała, wybór najlepszych raportów odbywał się w oparciu o kryteria „kompletności, zaufania i komunikacji”.

„Na ich podstawie, a także w oparciu o dyskusję, wymianę opinii i doświadczeń podczas posiedzenia jurorów mogliśmy wyłonić, a dziś ogłosić zwycięskie raporty. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i obyśmy za rok mogli oceniać jeszcze więcej raportów, co będzie oznaczało, że kwestie CSR coraz częściej wchodzą na właściwy poziom, dotyczący zarządzania strategicznego organizacją” – dodała Bettman podczas gali.

Przypomnijmy, że do 11. edycji wydarzenia zgłoszono rekordową liczbę publikacji – 44. Wśród nich 40 raportów było opracowane przez firmy, dwa przez fundacje korporacyjne i po jednym przez organizację pozarządową i instytucję publiczną. Każda praca była oceniana przez jury ekspertów, a także brała udział w głosowaniu internautów.

Transmisję z gali ogłoszenia wyników można obejrzeć na Facebooku Raportów Społecznych.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki konkursowi wyróżniane są przedsiębiorstwa, które biorą pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, a także potrafią w sposób jasny i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Wydarzenie przyczynia się do zwiększenia transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest klientem Instytutu Monitorowania Mediów.

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia. Joanna Jałowiec – redaktor naczelna PRoto.pl – zasiadała w jury dziennikarskim.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin