Facebook oferuje 4 nowe narzędzia dla administratorów grup

dodano: 
16.02.2018
komentarzy: 
0

9 lutego 2018 roku, podczas wydarzenia Facebook Communities Summit Europe, serwis Marka Zuckerberga zaprezentował nowy projekt – Facebook Community Leadership Program – który ma pomagać w budowaniu społeczności na portalu. Twórcy platformy zamierzają przeznaczyć na ten cel dziesiątki milionów dolarów, z czego 10 milionów w ramach grantów trafi bezpośrednio do osób, które tworzą i prowadzą facebookowe społeczności.

Serwis będzie oferował stypendia dla administratorów z całego świata, dzięki którym będą mogli się rozwijać. Pięć osób otrzyma nagrody w wysokości miliona dolarów, które mają im pozwolić na realizację swoich pomysłów. Do stu użytkowników trafią natomiast granty w wysokości 50 tysięcy dolarów. Administratorzy będą mogli je przeznaczyć na realizację wybranej inicjatywy dotyczącej danej społeczności.

Więcej informacji na temat nowego projektu Facebooka można przeczytać na stronie.

Portal Zuckerberga zaprezentował też cztery nowe narzędzia dla administratorów grup. Mają one im pomagać w zapewnieniu bezpieczeństwa społeczności, ale również w jej lepszej organizacji czy budowaniu zaangażowania.

Narzędzia do analizy grupy
Administratorzy uzyskają dostęp do funkcji, dzięki którym będą mogli np. sprawdzić statystyki grupy, w tym wzrost liczby użytkowników czy ich zaangażowanie. Ma to ułatwić zarządzanie grupami i zapewnić oszczędność czasu.

Ogłoszenia grupowe
Zarządzający grupami zyskają możliwość publikowania do dziesięciu ogłoszeń, które będzie można przypiąć na górze strony. Dzięki temu ważne posty staną się lepiej widoczne dla użytkowników.

Regulamin grupy
Administratorzy otrzymają możliwość dodania specjalnej sekcji z regulaminem, aby móc efektywniej przekazywać jej członkom obowiązujące zasady. Ma to ułatwić dbanie o bezpieczeństwo danej społeczności.

Personalizacja
Pojawi się również opcja zindywidualizowania wyglądu danej grupy przez wybranie przewodniego koloru. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że dzięki temu każda społeczność będzie mogła mieć własną tożsamość.

(pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin