Raport IMM: które medium było najczęściej cytowane w kwietniu?

dodano: 
29.05.2017
komentarzy: 
0

Radio ZET było w kwietniu najczęściej cytowanym medium – podaje Instytut Monitorowania Mediów. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio: Rzeczpospolitej i RMF FM – wynika z najnowszego raportu IMM „Najbardziej opiniotwórcze media”.

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się Dziennik Gazeta Prawna i dziennik Fakt. W kwietniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła m.in. sprawa wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotycząca sprawy caracali, temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz wypowiedź minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

Prasa
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych kwietnia znalazła się Rzeczpospolita, która zawdzięcza swoją pozycję między innymi doniesieniom na temat kwoty zarabianej miesięcznie przez Bartłomieja Misiewicza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Wyprzedziła Dziennik Gazetę Prawną oraz Fakt.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem kwietnia był „wSieci”. Na drugim miejscu znalazł się „Newsweek”, a trzecie miejsce zajął „Do Rzeczy”. Tygodnik „wSieci” znalazł się na pierwszym miejscu dzięki publikacji dokumentów na temat zaangażowania Radosława Sikorskiego w dyplomatyczne przygotowania wizyty w kwietniu 2010 roku w Katyniu zarówno premiera Donalda Tuska, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był „Twój Styl”, a drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom „Forbes” oraz „Grazia”. Tak wysoką pozycję w zestawieniu miesięcznik „Twój Styl” zawdzięcza wywiadowi z aktorką Magdaleną Stużyńską.

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVN oraz TVP Info. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję informacjom z badania Kantar Millward Brown na temat poparcia partii politycznych.

Radio
Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest Radio ZET, które wyprzedziło RMF FM oraz PR1. Radio Zet uzyskało wiele cytowań za sprawą wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, która skrytykowała niektórych polityków, w tym Beatę Szydło.

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem internetowym w kwietniu został wPolityce.pl za sprawą publikacji na temat efektów ekshumacji ciał katastrofy smoleńskiej. Kolejne pozycje zajmują Onet.pl oraz WP.pl.


 

Media ekonomiczne
Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce, dzięki wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotyczącej śmigłowców caracali. Dziennik wyprzedził m.in. Puls Biznesu oraz „Forbesa”.

Media regionalne
Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowała się TVP3 Bydgoszcz, w związku z informacją na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Kolejne miejsca zajęło Radio Kraków oraz Radio Szczecin.

 

O badaniu:
Badanie przeprowadzono na podstawie 6 543 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 kwietnia 2017 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 670 razy (3 066 razy w prasie, 2 764 w telewizji i 840 w radio).
Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, TVN Meteo, POLSAT, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. UWAGA: Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin