Instagram zachęci nastolatków, by „zrobili sobie przerwę” od platformy

dodano: 
12.10.2021
komentarzy: 
0

Instagram wprowadzi funkcję „Zrób sobie przerwę”, skierowaną do nastolatków. Serwis zachęci młodych użytkowników do odpoczynku od korzystania z aplikacji, podejmie też działania mające ograniczyć docieranie do młodych osób szkodliwych treści – opisuje theverge.com.

Jak czytamy, wprowadzenie tych aktualizacji zapowiedział wiceprezes Facebooka ds. globalnych, Nick Clegg. Źródło podaje, że ogłosił zmiany w programie CNN niedługo po tym, jak sygnalistka Frances Haugen powiedziała przed Kongresem o wewnętrznych badaniach serwisu, które wykazały, że Instagram może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Instagram ma więc wprowadzić rozwiązanie, które zauważy, że młodzi użytkownicy oglądają bez przerwy te same treści, które nie służą ich dobremu samopoczuciu, a potem podsunie im inne, bardziej korzystne dla nich materiały – wyjaśnił Clegg. Przedstawiciel platformy społecznościowej dodał, że to kolejne kroki po wstrzymaniu prac nad Instagram Kids i udostępnieniu rodzicom możliwości kontrolowania aktywności nastolatków, mające na celu ochronę młodych osób. Clegg nie przedstawił harmonogramu wprowadzania wspomnianych rozwiązań. Theverge.com zapytało o to rzecznika serwisu, który zdradził, że narzędzia nie są jeszcze testowane, ale będą sprawdzane wkrótce.  

Jak dalej czytamy, Facebook był ostatnio mocno krytykoway po doniesieniach Wall Street Journal ujawnionych na podstawie wewnętrznych dokumentów dostarczonych przez Haugen. Ujawniono wówczas badania serwisu, które wykazały, że Instagram może być toksyczny, szczególnie dla nastolatek – podaje źródło. (mb)

Źródło:

theverge.com, Instagram to introduce ‘take a break’ feature and ‘nudge’ teens away from harmful content, Kim Lyons, 10.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin