Snapchat ułatwi Amerykanom rejestrację w wyborach

dodano: 
01.10.2018
komentarzy: 
0

Snapchat wykorzysta swoją aplikację, aby zachęcić użytkowników ze Stanów Zjednoczonych do rejestracji w wyborach, w których będą wybierać m.in. swoich reprezentantów w Kongresie (wybory odbędą się 6 listopada 2018 roku – przyp. red.) – informuje theverge.com. Dodatkowa funkcja będzie dostępna w USA dla użytkowników, którzy ukończyli 18 lat. Otrzymają oni w aplikacji powiadomienie, którego kliknięcie przeniesie ich do specjalnej witryny organizacji TurboVote, gdzie będą mogli się zarejestrować – czytamy.

Źródło: snap.com

Dodatkowo zespół Snapchata wyśle wiadomość do 80 proc. użytkowników w wieku wyborczym oraz uruchomi specjalny filtr do zdjęć, promujący dzień rejestracji wyborców. W obu przypadkach dołączony będzie link do wspomnianej strony z rejestracją, na którą będzie można przejść, przesuwając palcem w górę ekranu – czytamy dalej.

Jak ocenia autor tekstu Joe Porter, ruch Snapchata jest następstwem podobnej inicjatywy Instagrama, który ostatnio również w partnerstwie z TurboVote promuje rejestrację wyborców w swojej aplikacji.

W swoim artykule Joe Porter powołuje się na badania przeprowadzone przez The Center for Information & Research on Civil Learning and Engagement, z których wynika, że w ostatnich tego rodzaju wyborach głosowała mniej niż jedna piąta Amerykanów między 18 a 25 rokiem życia. Te same badania sugerują, że najważniejszym powodem, dla którego młodzi ludzie nie głosowali w 2014 roku, był brak czasu. 24 proc. badanych stwierdziło również, że albo nie dotrzymało terminu rejestracji, albo nie wiedziało, jak i gdzie się zarejestrować – czytamy.

Porter dalej sugeruje, że Snapchat, mający 100 milionów aktywnych użytkowników w Ameryce Północnej, uważa, że „ma szansę pomóc w naprawie historycznie niskiego poziomu zaangażowania politycznego młodych wyborców”. (bm)

Źródło:

theverge.com, Snapchat is letting users register to vote from its app, Jon Porter, 25.09.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin