„Spotkajmy się na wyborach” – Związek Miast Polskich prezentuje kampanię profrekwencyjną

dodano: 
01.10.2019
komentarzy: 
0

25 września 2019 roku wystartowała kampania profrekwencyjna „Spotkajmy się na wyborach”, organizowana przez Związek Miast Polskich we współpracy z Warszawą, Gliwicami, Łodzią i Sopotem. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do zagłosowania w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października, oraz przypomnienie, że udział w wyborach jest obowiązkiem obywatelskim i świętowaniem demokracji.

„Chcemy, aby wybory były świętem w każdym polskim mieście. Dodatkowo zachęcamy przedstawicieli lokalnej administracji do otwarcia urzędów w sobotę, 5 października, aby ułatwić odbiór zaświadczeń wyborczych” – tłumaczy Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich.

Czytaj także: „Zabierz głos, bo go stracisz”. W nowej kampanii Fundacja im. Stefana Batorego namawia do pójścia na wybory

„Pamiętajmy, że w wolnych wyborach liczy się każdy głos i każdy głosujący może zadecydować o przyszłości swojego kraju. Większość wybiera za niegłosujących. Znów zachęcamy mieszkańców do pójścia do urn wyborczych” – mówił na inauguracji kampanii Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. „W stolicy wydłużamy przed wyborami godziny prac urzędów. Dajemy warszawiakom dodatkową możliwość dopełnienia formalności, by w niedzielę, 13 października, mogli zagłosować niezależnie od miejsca pobytu. Aktywnie zachęcamy do udziału również młode osoby, które po raz pierwszy wybiorą swoich reprezentantów w Sejmie i Senacie” – dodał.

W ramach kampanii Warszawa przygotowała stronę internetową (wybory.um.warszawa.pl), na której można znaleźć m.in. podstawowe informacje o wyborach oraz porady dotyczące głosowania. Stolica przypomina także, że w serwisach internetowych magistratu można umówić się z wyprzedzeniem na wizytę w urzędzie, aby móc zagłosować poza miejscem zameldowania.

Miasto przedstawiło również akcję pod hasłem „Młodzi głosują w Warszawie”, która przypomina młodym dorosłym o tym, jak ważny jest każdy oddany głos. Na specjalnej stronie internetowej można znaleźć grę edukacyjną oraz wskazówki dotyczące głosowania.

Na ulicach miast zaangażowanych w kampanię pojawiły się także plakaty i banery zachęcające mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach.

Związek Miast Polskich namawia również inne miasta do zaangażowania się w akcję. Na stronie internetowej związku można znaleźć plakaty do pobrania w formacie PDF. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin