Przewodniczący kujawsko-pomorskiego OZZL apeluje o ochronę medyków przed hejtem i agresją

dodano: 
05.05.2020
komentarzy: 
0

4 maja 2020 roku lekarz Bartosz Fiałek, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Regionie Kujawsko-Pomorskim, złożył pismo do Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie narastającego hejtu wobec pracowników ochrony zdrowia. Skierował je również do Komendy Głównej Policji. Fiałek apeluje o utworzenie specjalnej komórki, która miałaby zająć się zwalczaniem agresywnych zachowań wobec personelu medycznego.

Fiałek opublikował pismo także na swoim facebookowym profilu Lekarz Bartosz Fiałek. Jak napisał w dokumencie, w utworzeniu takiej jednostki proponuje wzorowanie się na powołanych w prokuratorach regionalnych i rejonowych w kraju komórkach zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Źródło: facebook.com/bfialek

Uzasadniając swój wniosek, przewodniczący kujawsko-pomorskiego OZZL pisze: „W ostatnim czasie byliśmy świadkami nieobsługiwania nas przez pewne podmioty spożywcze, wybijania nam okien w domach, niszczenia samochodów przy pomocy spray-ów, przebijania opon czy oblewani drzwi od mieszkania farbą. Wspomnę jeszcze o powszechnych sugestiach, abyśmy opuszczali swoje mieszkania na czas epidemii czy problemach z zapisaniem naszych dzieci do żłobków lub przedszkoli".

„Jako pracownicy ochrony zdrowia na co dzień ratujemy zdrowie i życie Polek i Polaków, narażając przy okazji swoje. W mojej ocenie powołanie ww. komisji byłoby wyrazem najwyższej troski o personel medyczny” – tłumaczy lekarz. (kd)

Źródło:

facebook.com/bfialek
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin