Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Nowa międzynarodowa agencja dla branży zdrowotnej: Wefra Mediaplus Global Health. na początku czerwca 2025 roku ogłoszono powstanie nowej międzynarodowej agencji specjalizującej się w marketingu zdrowotnym, która swoje działania kieruje do klientów z sektora leków i urządzeń medycznych. wefra mediaplus global health została utworzona przez dwie grupy agencyjne o zasięgu globalnym: mediaplus oraz wefra life. agencja zaczęła tworzyć swoją globalną ofertę w zeszłym roku w wielkiej brytanii, a jej dalszy rozwój ma obejmować 25 krajów. na ten moment firma nie obsługiwała klientów z polskiego rynku, jak jednak informuje, nie wyklucza tego w przyszłości. wefra mediaplus global health będzie prowadzić działania komunikacyjne dla międzynarodowych klientów z branży healthcare, m.in. dla: marek zajmujących się lekami na receptę (rx), lekami wydawanymi bez recepty (otc), suplementami diety (otx) czy technologiami i urządzeniami medycznymi (medtech). będzie odpowiadać za opracowywanie strategii mediowych i komunikacyjnych związanych z rynkiem zdrowia i farmacji. z komentarza ekspertki z wefra mediaplus global health wynika, że w ostatnim czasie branża komunikacji zdrowotnej rozwija się coraz szybciej w skali globalnej, a agencja została powołana do życia, aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby potencjalnych klientów. „sektor zdrowia to dynamicznie rozwijający się rynek o ogromnym potencjale, ale także złożonych wyzwaniach komunikacyjnych. dzięki naszej globalnej ofercie wspieramy firmy z całego sektora w tworzeniu skutecznych strategii mediowych i komunikacyjnych” – podkreśla marina sperling, managing director wefra mediaplus global health. wefra mediaplus global health to połączenie dwóch międzynarodowych grup agencyjnych: mediaplus oraz wefra life, które przejęły większościowe udziały we francuskiej agencji cms conseil média santé. za operacyjne zarządzanie spółką odpowiadają marina sperling, mająca ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych agencjach i sektorze zdrowia, oraz adrian haack, specjalista rynku b2b w ochronie zdrowia. do zarządu należą też julian simons, managing partner mediaplus, oraz matthias haack, ceo wefra life. (ds).
Na początku czerwca 2025 roku ogłoszono powstanie nowej międzynarodowej agencji specjalizującej się w marketingu zdrowotnym, która swoje działania kieruje do klientów z sektora leków i urządzeń medycznych. Wefra Mediaplus Global Health została utworzona przez dwie grupy agencyjne o zasięgu globalnym: Mediaplus oraz Wefra Life.
Agencja zaczęła tworzyć swoją globalną ofertę w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii, a jej dalszy rozwój ma obejmować 25 krajów. Na ten moment firma nie obsługiwała klientów z polskiego rynku, jak jednak informuje, nie wyklucza tego w przyszłości.
Wefra Mediaplus Global Health będzie prowadzić działania komunikacyjne dla międzynarodowych klientów z branży healthcare, m.in. dla: marek zajmujących się lekami na receptę (RX), lekami wydawanymi bez recepty (OTC), suplementami diety (OTX) czy technologiami i urządzeniami medycznymi (MedTech). Będzie odpowiadać za opracowywanie strategii mediowych i komunikacyjnych związanych z rynkiem zdrowia i farmacji.
Z komentarza ekspertki z Wefra Mediaplus Global Health wynika, że w ostatnim czasie branża komunikacji zdrowotnej rozwija się coraz szybciej w skali globalnej, a agencja została powołana do życia, aby odpowiedzieć na rosnące potrzeby potencjalnych klientów.
„Sektor zdrowia to dynamicznie rozwijający się rynek o ogromnym potencjale, ale także złożonych wyzwaniach komunikacyjnych. Dzięki naszej globalnej ofercie wspieramy firmy z całego sektora w tworzeniu skutecznych strategii mediowych i komunikacyjnych” – podkreśla Marina Sperling, Managing Director Wefra Mediaplus Global Health.
Wefra Mediaplus Global Health to połączenie dwóch międzynarodowych grup agencyjnych: Mediaplus oraz Wefra Life, które przejęły większościowe udziały we francuskiej agencji CMS Conseil Média Santé.
Za operacyjne zarządzanie spółką odpowiadają Marina Sperling, mająca ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych agencjach i sektorze zdrowia, oraz Adrian Haack, specjalista rynku B2B w ochronie zdrowia. Do zarządu należą też Julian Simons, Managing Partner Mediaplus, oraz Matthias Haack, CEO Wefra Life. (ds)