.

10-lecie Karty Różnorodności! Inauguracja obchodów jubileuszu już 14 lutego

dodano: 
09.02.2022
komentarzy: 
0

Karta Różnorodności – inicjatywa koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, działająca pod egidą Komisji Europejskiej, w tym roku świętuje  dziesiątą rocznicę funkcjonowania. Jubileusz będzie obchodzony niemal przez cały rok. 14 lutego 2022 roku o 10:00 odbędzie się inauguracja obchodów dziesięciolecia. Wydarzenie odbędzie się online.

Inauguracja polskiej odsłony Karty, stworzonej z inicjatywy firm z francuskim kapitałem oraz organizacji pozarządowych, odbyła się 14 lutego 2012 roku – przypominają organizatorzy. W Europie funkcjonuje 26 Kart Różnorodności, a w gronie polskich pracodawców, którzy zobowiązali się do wypełniania jej zapisów m.in. przez upowszechnianie i promowanie zarządzania różnorodnością, znalazło się ponad 240 podmiotów: korporacji, MŚP, mikrofirm, NGO czy organów administracji.

„Dziesięć lat funkcjonowania Karty Różnorodności w Polsce pokazało, że pracodawcy w naszym kraju chcą i potrafią zaangażować się w budowanie włączającego rynku pracy. Cieszy nas także rosnące grono Sygnatariuszy Karty. Ich aktywna postawa i chęć współpracy są kluczowe w obliczu wyzwań związanych ze spójnością społeczną i walką z nierównościami. Pracodawcy, którzy już dziś dostrzegają wagę zarządzania różnorodnością, stawiają na zrównoważony rozwój – zarówno w odniesieniu do własnych organizacji, jak i otoczenia biznesowego czy społecznego” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Rozpoczęcie obchodów jubileuszu odbędzie się 14 lutego 2022 roku o 10:00 w formie wydarzenia online. W inauguracji wezmą udział m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz pracodawców aktywnych w obszarze zarządzania różnorodnością.

W programie inauguracji znalazły się: przemówienie Heleny Dalli, unijnej komisarz ds. równości, wystąpienie prof. Marcina Wiącka, Rzecznika Praw Obywatelskich, wykład dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, prof. UW, przewodniczącej Rady Języka Polskiego,  a także debata z udziałem Anny Kowalik–Mizgalskiej, dyrektorki CSR, analiz i wydarzeń w Orange Polska, przedstawiciela Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga oraz Marzeny Strzelczak, prezeski, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie kartaroznorodnosci.pl oraz profilach Karty Różnorodności na Facebooku i LinkedInie.

W zaplanowanym na rok programie obchodów dziesięciolecia Karty Różnorodności znajdą się debaty z udziałem ekspertów Diversity & Inclusion, webinary, podcasty #DiversityTalks oraz badania dotyczące m.in. ról opiekuńczych.

Informacje o obchodach można śledzić na stronie kartaroznorodnosci.pl i oraz w kanałach społecznościowych Karty Różnorodności.

PRoto.pl jest patronem medialnym dziesięciolecia Karty Różnorodności w Polsce

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin