poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTOP 2021 w PRoto.pl. Najpopularniejsze zmiany kadrowe

TOP 2021 w PRoto.pl. Najpopularniejsze zmiany kadrowe

Objęcie stanowisko rzecznika prasowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przez Darię Wąsiewską, dołączenie Moniki Frydrych do Zalando, odejście Anny Malinowskiej z Lasów Państwowych czy powierzenie Barbarze Krysztofczyk wizerunku Anny Lewandowskiej – to tylko kilka informacji z zakładki Klienci i kadry, które w 2021 roku wzbudziły największe zainteresowanie Czytelników PRoto.pl.

1. Daria Wąsiewska rzeczniczką Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Daria Wąsiewska objęła stanowisko rzecznika prasowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Poprzednio tę funkcję pełniła Katatrzyna Jedlińska.

Wąsiewska do PAIH przeszła z Polsatu – przez ponad cztery lata pracowała jako prezenterka pogody i reporterka Telewizji Polsat i Polsat News. Wcześniej pracowała w redakcji Polsat Biznes, Vox Fm, a także była specjalistką ds. sprzedaży oprogramowania do zarządzania firmą. Pracę zawodową zaczęła w lokalnej gazecie „Mazowiecki Goniec Lokalny”.

2. Monika Frydrych odpowiada za PR Zalando w Europie Środkowo-Wschodniej

Monika Frydrych od sierpnia 2021 roku pracuje w Zalando. Jako Senior PR Manager Eastern Europe prowadzi zespół odpowiedzialny za działania public relations na dziesięciu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry i Rumunia). 

Frydrych ma ponad 11 lat doświadczenia jako PR i Influencer Marketing Managerka. Zajmowała się strategicznym projektowaniem komunikacji dla globalnych marek sektora beauty i fashion, takich jak Chloe, Miu Miu, Rimmel, Bourjois, L’Oreal Paris czy Adidas, a także dla marek luksusowych, nastawionych na ekspansję na nowych rynkach.

3. Anna Malinowska nie jest już rzeczniczką prasową Lasów Państwowych

Anna Malinowska w połowie kwietnia 2021 roku przestała pełnić funkcję rzeczniczki prasowej Lasów Państwowych. Pracowała na tym stanowisku prawie 13 lat.

Jak mówi Malinowska w rozmowie z PRoto.pl, jej odwołanie to decyzja nowego kierownictwa LP. Niedawno obowiązki dyrektora Lasów Państwowych zaczął pełnić Józef Kubica.

Malinowska funkcję rzeczniczki Lasów Państwowych pełniła od blisko 13 lat. Wcześniej pracowała w Departamencie Zdrowia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także była rzeczniczką prasową Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, a przedtem – Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

4. PR Anny Lewandowskiej w rękach Barbary Krysztofczyk

Barbara Krysztofczyk objęła w Stor9_ stanowisko Head of PR & Communications Anny Lewandowskiej. Do jej zadań należy nadzorowanie wszystkich prac związanych z komunikacją marketingową trenerki i influencerki.

Krysztofczyk w nowej roli odpowiada za koordynowanie działań agencji zewnętrznych współpracujących z Anną Lewandowską, dba o spójność przekazów promocyjnych marek, których trenerka jest ambasadorką. Jest także rzeczniczką prasową Lewandowskiej.

Funkcję tę Krysztofczyk objęła w sierpniu 2021 roku. Równolegle Barbara Krysztofczyk będzie wciąż prowadzić własną firmę Krystal Point, w ramach której oferuje szkolenia medialne z wystąpień publicznych, budowania marki osobistej i komunikacji kryzysowej.

5. Justyna Majka została Head of PR w Many Mornings

Justyna Majka z początkiem sierpnia 2021 roku objęła stanowisko Head of PR marki skarpetek Many Mornings. Jej stanowisko jest nowo utworzone w związku z rozwojem marki w Polsce oraz na rynkach Europy Zachodniej.

Jako szefowa PR-u Justyna Majka odpowiada za realizację całościowych działań komunikacyjnych marki z mediami. Zajmie się przede wszystkim stworzeniem strategii komunikacji, prowadzeniem biura prasowego, kreowaniem wizerunku marki oraz kontaktami z dziennikarzami.

6. IKEA kończy współpracę z R4S, powierza obsługę Havas PR Warsaw

IKEA w Polsce podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z agencją R4S Consulting. Jak podaje marka, współpraca zgodnie z umową zakończy się 28 lutego 2021 roku. Równolegle od stycznia 2021 roku IKEA jest obsługiwana przez agencję Havas PR Warsaw. IKEA nie komentuje powodów decyzji o zakończeniu współpracy z R4S.

Havas PR Warsaw przejęło zadania R4S i odpowiada za prowadzenie biura prasowego sieci, doradztwo kryzysowe, wspieranie projektów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, a także działania z obszaru public affairs. Strony nie informują o pozostałych szczegółach dotyczących umowy.

7. Michał Łyczak rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta w Katowicach

W styczniu 2021 roku zaszły zmiany w Urzędzie Miasta w Katowicach. Magistrat wybrał nowe osoby na stanowiska rzecznika prasowego i naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Funkcję rzecznika prasowego objął Michał Łyczak. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Lipkę, która z powodów rodzinnych jest na urlopie (po jego zakończeniu wróci do pracy w katowickim Urzędzie Miasta).

Michał Łyczak pracuje w katowickim magistracie od 1 grudnia 2020 roku. Poprzednio, od stycznia 2018 roku do grudnia 2020 roku, związany był z Imago PR. Wcześniej, w latach 2010-2017, był dziennikarzem śląskiego oddziału radia Eska. Jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim.

8. Mieszko Sibilski kończy współpracę z Neonetem

Z końcem sierpnia 2021 roku Mieszko Sibilski zakończy współpracę z firmą Neonet zajmującą się sprzedażą RTV i AGD. Stanowisko PR Managera obejmował od 1 lipca 2020 roku. Odpowiadał m.in. za prowadzenie biura prasowego i podejmowanie w firmie działań z zakresu komunikacji i public relations.

Mieszko Sibilski przed podjęciem współpracy z Neonetem był związany z Eobuwie.pl, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego spółek należących do grupy i organizował biuro prasowe. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w Cinkciarz.pl na stanowisku kierownika kreatywnego i Marketing Specialist, a także w firmah Magnus Organy i Exos Music.

9. Dawid Gleń rzecznikiem prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

8 lutego 2021 roku Dawid Gleń objął stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Do jego zadań należy kierowanie biurem prasowym urzędu, a także reprezentowanie marszałka województwa w mediach.

Gleń przez ostatnie lata pracował w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie, gdzie był odpowiedzialny za współpracę z przedstawicielami mediów oraz organizację wydarzeń związanych z inwestycjami prowadzonymi przez województwo małopolskie w zakresie projektów infrastrukturalnych.

10. Magdalena Mazur została Head of Public Policy w Bolcie

Bolt rozwija zespół w Polsce. Do firmy dołączyła w ostatnim czasie Magdalena Mazur, która objęła stanowisko Head of Public Policy.

Szeregi Bolta wzmocnili także Radosław Mincewicz, który został liderem lokalnego zespołu Bolt Business w zakresie sprzedaży, oraz Iwona Potajczuk-Pomarańska, która objęła stanowisko Regional People Partner dla Polski, Czech oraz Słowacji.

Magdalena Mazur zajmuje się w Bolcie budowaniem relacji z władzami lokalnymi oraz państwowymi. Pracę w firmie zaczęła w kwietniu 2021 roku. Jej stanowisko jest nowo utworzone. Mazur współpracuje z Aleksandrem Liberą, Head of Public Policy CEE & SEE, który do Bolta dołączył ponad rok temu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj