.

„5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” – Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczyna kampanię informacyjną

dodano: 
15.01.2020
komentarzy: 
0

W styczniu 2020 roku Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) wystartowało z kampanią informacyjną „5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”. Inicjatywa związana jest z piątą rocznicą ogłoszenia Agendy 2030 i przyjęcia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Celów Zrównoważonego Rozwoju – dokumentu ze zidentyfikowanymi 17 celami, które stanowią mapę wyzwań dla świata.

„Chcemy przyjrzeć się temu, co zadziało się w ciągu pięciu lat w zakresie realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Przede wszystkim skupimy się na roli biznesu w Polsce i organizacjach z jego otoczenia. Jakie praktyki i inicjatywy zostały podjęte? Na jakie cele odpowiadają? Komu służą? Jak odwołują się do wyzwań związanych ze środowiskiem naturalnym?” – tłumaczy Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna FOB.

W ramach akcji zaprezentowane zostaną wyzwania zdefiniowane w celach oraz wybrane aktywności firm i organizacji, które wniosły pozytywny wkład w realizację zobowiązań Agendy 2030 w ciągu ostatnich pięciu lat. Kampania informacyjna ma towarzyszyć działaniom komunikacyjnym związanym z 8. Targami CSR, które odbędą się 16 kwietnia 2020 roku.

Na targach pojawi się wystawa, w ramach której firmy, organizacje, uczelnie, miasta i instytucje zaprezentują swoją działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie również część konferencyjna (w tym roku poświęcona przede wszystkim środowisku naturalnemu), dzięki której będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami w odpowiedzialnym biznesie. Możliwe będzie także przedstawienie wyzwań oraz budowanie i wspieranie międzysektorowego dialogu.

Kampania rozpoczęła się w połowie stycznia 2020 roku i zakończy się w kwietniu 2020 roku. Poszczególne tygodnie mają być poświęcone wybranym Celom Zrównoważonego Rozwoju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin