.

 

61 proc. Polaków twierdzi, że świąteczne spotkania są dobrą formą integracji w pracy

dodano: 
14.12.2022
komentarzy: 
0

43 proc. respondentów deklaruje, że w ich miejscu zatrudnienia organizowane będzie spotkanie świąteczne – wynika z badania Pracuj.pl „Powrót świątecznych spotkań”. Jak czytamy, to więcej, niż rok temu, kiedy ten odsetek wynosił 27 proc. 1/3 pracujących natomiast deklaruje, że nie weźmie udziału w firmowym spotkaniu świątecznym.

Źródło: pracuj.pl

Z badania wynika, że na początku grudnia ponad 1/5 respondentów nie wiedziała jeszcze, jakie plany świąteczne dla zespołu ma ich pracodawca. 1 proc. respondentów zadeklarował, że spotkanie odbędzie się w formie online. Jak czytamy dalej, 61 proc. twierdzi, że świąteczne wydarzenia są dobrą formą integracji.

W badaniu Pracuj.pl widać rozdźwięk między benefitami, których pożądają pracownicy, a tymi, których realnie się spodziewają. Najczęściej oczekiwanym świątecznym benefitem są premie finansowe. 94 proc. respondentów chciałoby otrzymać od pracodawcy jednorazową świąteczną premię finansową, a faktycznie ją dostać spodziewa się 62 proc. Ponadto, 60 proc. badanych chciałoby otrzymać świąteczny upominek lub prezent.

Źródło: pracuj.pl

Dalej dowiadujemy się, że 1 na 4 badanych chciałby mieć możliwość wyboru, jaką akcję charytatywną z okazji świąt miałby wesprzeć ich pracodawca.

Dodatkowo z badania wynika, że 7 na 10 badanych traktuje czas świąt jako idealną okazję do „naładowania baterii” i odpoczynku od wyzwań zawodowych. Twórcy badania podkreślają także, że dużą popularnością wśród pracowników cieszy się benefit, jakim są dodatkowe dni wolne z okazji świąt. 7 proc. deklaruje, że cała ich firma nie pracuje w okresie między Wigilią a sylwestrem, a 21 proc. bierze te dni wolne.

Źródło: pracuj.pl

Dla 55 proc. respondentów okres świąt to dobry czas na zastanowienie się nad kolejnymi krokami w karierze – dowiadujemy się. (bs)

>>>Szukasz pracy? Zobacz najnowsze ogłoszenia na PRoto.pl!<<<

Źródło:

media.pracuj.pl, Powrót świątecznych spotkań. Badanie Pracuj.pl, 09.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin