.

9. Targi CSR „Klimat, rozwój, biznes” za nami

dodano: 
27.05.2022
komentarzy: 
0

25 maja 2022 roku w Warszawie odbyła się 9. edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas konferencji premierę miał najnowszy raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Na tegorocznych Targach CSR zaprezentowało się ponad 50 wystawców, którzy przedstawili swoje inicjatywy bądź usługi związane z szeroko pojętym ESG. Wśród wystawców największą grupę stanowiły podmioty biznesowe, jednak własne działania prezentowały także organizacje pozarządowe.

Część konferencyjna 9. Targów CSR została podzielona na cztery bloki tematyczne: Klimat, Rozwój, Biznes oraz Różnorodność i Inkluzja, w ramach których odbyły się debaty, dyskusje i wykłady. Tę część rozpoczęła premiera jubileuszowej, 20. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

W bloku tematycznym Klimat ogłoszono z kolei wyniki badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”. Z kolei w bloku Różnorodność i Inkluzja Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawiła wyniki nowej edycji badania Diversity IN Check, które umożliwiło ogłoszenie drugiej listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie różnorodności i inkluzji. W tegorocznej edycji badania dodatkowo wskazano liderów, tj. organizacje, które osiągnęły w klasyfikacji końcowej ponad 80 proc. punktów. Na zakończenie targów ogłoszono wyniki 12. edycji konkursu „Pióro Odpowiedzialności”, w której wyróżniono najlepsze teksty o CSR, ESG i zrównoważonym rozwoju.

Na 9. Targach CSR do uczestników i uczestniczek wydarzenia przemawiał z Brukseli Jerzy Buzek, wprowadzając do dyskusji „Zrównoważony rozwój a odpowiedzialny biznes”. Rozmowę w bloku Klimat przeprowadził prof. Bolesław Rok z Adamem Nowakiem z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Z kolei gościem bloku Różnorodność i Inkluzja był prof. Adam Bodnar, który mówił o odpowiedzialność i sprawczości biznesu i obywateli w realiach konfliktów. Swoje wystąpienie miał również Filip Springer – autor książek, reportażysta i fotograf, współzałożyciel Szkoły Ekopoetyki, który podczas zamkniętego spotkania Chapter Zero Poland przedstawiał zagadnienie zmian klimatycznych z osobistej perspektywy.

W części konferencyjnej odbyły się ponadto panele i dyskusje na następujące tematy: „Budowanie robotów, bootcampy i upskilling”, „Rozwój w rytmie ESG”, case study Santander Bank Polska dot. zrównoważonych papierów dłużnych, „Rola instytucji finansowych we wspieraniu transformacji klimatycznej i dojściu do net-zero”, „Po pierwsze człowiek. Zarządzanie różnorodnością w obliczu zmiany”, „Biedronka dla dobra wspólnego”. Inicjatorami wielu dyskusji były firmy partnerskie 9. Targów CSR: Santander Bank Polska (partner główny), DB Cargo Polska, ERGO Hestia i LPP. W rozmowach uczestniczyli i uczestniczyły eksperci i ekspertki z tych właśnie firm.

Podczas tegorocznej edycji Targów CSR zespół polskiej Karty Różnorodności koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu stworzył Strefę Różnorodności, w której można było m.in. spotkać się z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym (#ŻywaBiblioteka), zapoznać się z ofertami pracy w obszarze CSR i D&I oraz poznać bliżej sygnatariuszy Karty Różnorodności. Nowo powstała Scena „S” zaopiekowała się obszarem social (S z ESG). Odbyły się na niej rozmowy z przedstawicielami firm, organizacji i instytucji działającymi na rzecz lokalnych społeczności. Powstała także Strefa Ukraińska – dzięki współpracy z organizacją CSR Ukraine.

Podczas rozpoczęcia targów do grona partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu uroczyście przystąpiły: Credit Agricole, Colliers, Kaufland, Objectivity, Panattoni, VGL Solid Group.

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin