.

 

Adidas będzie korzystać wyłącznie z plastiku pochodzącego z recyklingu

dodano: 
18.07.2018
komentarzy: 
0

Adidas ogłosił, że od 2024 roku zamierza korzystać tylko z plastiku pochodzącego z recyklingu – podaje money.cnn.com. Dotyczy to również poliestru, który – jak pisze źródło – stosowany jest we wszystkich produktach: od T-shirtów po sportowe biustonosze. Materiał ten jest popularny w produkcji odzieży sportowej, ponieważ szybko schnie i jest lekki – czytamy.

Niemiecka firma zapowiedziała również, że przestanie korzystać z „nowego plastiku” w swoich biurach, punktach sprzedaży, magazynach i centrach dystrybucji, co według szacunków pozwoli zaoszczędzić 40 ton plastiku rocznie, począwszy od 2018 roku – czytamy dalej.

Adidas dodał, że jego kolekcja odzieży na wiosnę i lato 2019 roku będzie zawierać około 41 proc. poliestru pochodzącego z recyklingu – podaje źródło.

Jak czytamy, firma spodziewa się także znacznego wzrostu sprzedaży modelu butów Parley, które są wykonane z odpadów z tworzyw sztucznych pochodzących z oceanów.

Źródło przypomina, że również inne globalne firmy zobowiązały się do ograniczenia zużycia plastiku. Starbucks do 2020 roku zamierza wycofać plastikowe słomki ze wszystkich swoich kawiarni. Także McDonald’s zadeklarował, że w Wielkiej Brytanii i Irlandii zaprzestanie korzystania z plastikowych słomek i zastąpi je papierowymi.

17 lipca 2018 roku informowaliśmy natomiast, że IKEA, zapowiedziała, że wraz z koncernem paliwowym Neste zajmą się produkcją ekologicznego plastiku. Wcześniej szwedzka firma zobowiązała się do wycofania plastikowych produktów jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji. (pp)

Źródło:

money.cnn.com, Adidas joins the fight against plastic, Ivana Kottasova, 16.07.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin