Agencja Ogilvy restrukturyzuje się i zmienia wygląd

dodano: 
13.06.2018
komentarzy: 
0

Na początku czerwca 2018 roku Ogilvy „stworzyło się na nowo” – ogłosiła agencja należąca do koncernu WPP. Celem restrukturyzacji i rebrandingu jest uproszczenie struktury i zunifikowane całej działalności firmy pod jedną marką: Ogilvy.

Agencja likwiduje podział na Ogilvy One, Ogilvy & Mather Advertising, Ogilvy Public Relations i inne podmarki. Nową strukturę ma oprzeć tymczasem na kilku „zdolnościach” (ang. „capabilities”): Brand Strategy, Advertising, Customer Engagement and Commerce, PR and Influence, Digital Transformation oraz Partnerships. Agencja pozostawia jednak oddział konsultingowy, który ma konkurować m.in. z PwC czy Deloitte'em – OgilvyRED zostało przemianowane na Ogilvy Consulting.

Jednocześnie marka Ogilvy zmienia identyfikację wizualną. Jak opisują przedstawiciele agencji, nowe logo reprezentuje „spryt, współpracę i spójność” dzięki wykorzystaniu ligatury, czyli połączonych liter „g” oraz „i”. Odświeżono też paletę kolorystyczną (tło jest jaśniejsze, a główny kolor zestawiany jest z szarym, różowym, niebieskim i zielonym), opracowano kroje pisma Ogilvy Sans i Ogilvy Serif oraz stworzono nową stronę internetową.

Agencja przy projektowaniu identyfikacji wizualnej współpracowała z firmą COLLINS.


Poprzednie (po lewej) oraz obecne (po prawej) logo Ogilvy

Zmiany w Ogilvy mają się też wiązać ze stworzeniem nowej platformy o nazwie Connect umożliwiającej współpracę wewnętrzną. Jak czytamy w informacji prasowej, narzędzie ma pozwolić na wymianę wiedzy oraz kontaktowanie ze sobą zespołów z krajów, w których funkcjonują oddziały agencji.

„To, co się dzieje w Ogilvy na świecie i czego jesteśmy częścią, to coś znacznie ważniejszego niż zmiany identyfikacji wizualnej i nowe logo. To przede wszystkim powrót do wartości i filozofii działania agencji kreatywnej, którymi kierował się David Ogilvy, zakładając agencję 70 lat temu. Kierujemy się ideą »we make brands matter«, a mimo że realia rynkowe zmieniają się w zawrotnym tempie, powstają tysiące nowych narzędzi, tworzą się nowe, coraz węższe specjalizacje, to idea ta znaczy wciąż dokładnie to samo. Wierzymy, że tylko model, który stawia w centrum markę, a wręcz definiuje ją jako swojego klienta, może wyznaczyć realną i długofalową wartość. Na poziomie operacyjnym oznacza to, że znikają podziały na poszczególne spółki, z których każda miała swoje osobne cele biznesowe, nie oznacza to jednak, że znikają kompetencje. W ramach jednej agencji Ogilvy tworzymy multidyscyplinarne zespoły, które doskonale znają się na nowoczesnej komunikacji i są dostosowane do wyzwań i zadań, które stoją przed konkretnymi markami, nie zapominając, że sercem agencji KREATYWNEJ jest kreacja. Zmiana, która się dzieje, nazywana jest zatem refoundingiem, a rebranding jest tylko jego częścią” – komentuje dla PRoto.pl Agnieszka Wasilewska, Managing Director Ogilvy w Polsce.

Prace nad wprowadzeniem zmian, w tym tych dotyczących brandingu, na wszystkich rynkach mają zakończyć się 23 września, czyli w 70-lecie powstania Ogilvy. Polski oddział dokonał już zmian identyfikacji na Facebooku, trwają też prace nad nową stroną internetową. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin