Agencje PR dla administracji publicznej

dodano: 
27.12.2006
komentarzy: 
2

Gazeta Wyborcza zamieszcza artykuł dotyczący coraz większej popularności zleceń PR w sektorze publicznym. Jak piszą autorzy tekstu Vadim Makarenko i Zbigniew Domaszewicz, wynika to z faktu, że instytucje publiczne mogą część z otrzymanych funduszy unijnych przeznaczać m.in. na działania komunikacyjne. Organizacje, które korzystają obecnie z usług agencji PR-owskich, zgodnie z artykułem, postępują bardziej profesjonalnie chociażby pod względem organizacji konferencji prasowych. Widać to na przykładzie Ministerstwa Nauki, które obsługiwane jest przez agencję On Board PR, a którego konferencje organizowane są zgodnie ze standardem prywatnych firm.
Jednakże, jak można przeczytać w artykule: „(…) państwowe zamówienia budzą w PR-owcach mieszane uczucia. ZFPR zwraca uwagę na to, że polscy urzędnicy bardzo mało wiedzą o usługach public relations i prawie zawsze zastrzegają płatności dopiero po wykonaniu zlecenia. To agencjom komplikuje sprawę, gdyż najczęściej kampanie trwają po kilka miesięcy i wiążą się z dużymi wydatkami”. Ponadto negatywny obraz współpracy z administracją powodowany jest przekonaniem, że przetargi są zwykle ustawiane. Eliza Misiecka z agencji Genesis PR twierdzi, że „(…) praca da klientów państwowych to (…) inna rzeczywistość. Wiąże się z dłuższymi przygotowaniami i skomplikowanymi procedurami, podczas gdy klienci komercyjni szybko podejmują decyzję i oceniają agencje na bieżąco”. (jk)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Agencje robią PR urzędom, Vadim Makarenko, Zbigniew Domaszewicz, 27.12.06, s. 25
komentarzy:
2

Komentarze

(2)
Dodaj komentarz
03.01.2007
21:20:10
mieciu
(03.01.2007 21:20:10)
tu są 2 kwestie: - finansowania przez Agencje swoich Klientów - co nie jest stuacją normalną - jeśli sfinansowanie 1 kampani może negatywnie wpłynąć na płynność finansową Agencji - to znaczy, że nie nadaje się ona do realizacji przedmiotu przetargu
27.12.2006
19:16:15
lokus
(27.12.2006 19:16:15)
hm - wiadomo, że administracja zawsze płaci po wykonaniu usługi to normalna praktyka, można negocjować warunki umowy, aczkolwiek jeśli firma wybierana jest w drodze przetargu publicznego to do specyfikacji dołączana jest propozycja umowy i tam rzeczywiście zawsze płąci się po fakcie. to może komplikować zadanie. wątpię jednak, żeby każdy przetarg robiony przez administrację publiczną był ustawiany, być może są takie przypadki, ja się z nimi nie spotkałem. w moim odczuciu warto startować bo to klient solidny i zawsze wypłacalny.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin