Aktywiści klimatyczni pozywają holenderskie linie lotnicze

dodano: 
26.05.2022
komentarzy: 
0

Działacze na rzecz klimatu pozywają holenderskie linie lotnicze KLM za kampanię „Fly Responsably” – opisuje theguardian.com.

Jak wyjaśnia źródło, aktywiści z Fossielvrij NL twierdzą, że kampania ta wprowadza klientów w błąd co do zrównoważonego charakteru działań linii KLM. Czytamy, że chodzi o reklamy zawierające zjawisko greenwashingu, czyli pozornego działania firmy na rzecz ekologii.

Aktywiści złożyli pismo wstępne do Air France KLM, spółki macierzystej, podczas wtorkowego walnego zgromadzenia w Paryżu – podaje źródło.

Dalej czytamy, że chodzi o reklamę linii lotniczych, która mówi, że firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku i że planuje wprowadzić samoloty wodorowe oraz elektryczne.

Jak wyjaśnia źródło, aktywiści twierdzą, że linie naruszają europejskie prawo konsumenckie, wprowadzając klientów w błąd, ponieważ zauważają, że sektor lotniczy nie może osiągnąć zerowej emisji dwutlenku węgla bez ograniczenia ogólnej liczby lotów.

Czytamy dalej, że prawnicy z ClientEarth wspierają działania aktywistów z Fossielvrij NL. Chcą udowodnić, że kampania reklamowa KLM daje fałszywe wrażenie na temat zrównoważonego rozwoju lotów i planów ich dalszych działań, dotyczących wpływu na klimat – opisuje theguardian.com.

Źródło zauważa, że holenderskie linie lotnicze już miesiąc wcześniej otrzymały negatywną opinię co do innej kampanii. Stwierdzono, że KLM nie jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla – czytamy. (bs)

Źródło:

theguardian.com, Climate group sues Dutch airline KLM over ‘greenwashing’ adverts, Damien Gayle, 24.05.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin