.

Aleksandra Sienkiewicz z Be Communications do Forum Zdrowia ZPP

dodano: 
13.03.2023
komentarzy: 
0

Z początkiem marca 2023 roku Aleksandra Sienkiewicz dołączyła do Forum Zdrowia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Wcześniej pracowała w agencji Be Communications.

Sienkiewicz objęła stanowisko dyrektorki nowo powstałego Forum Zdrowia ZPP. Nowa komórka ma na celu „promowanie racjonalnych reform systemowych oraz atrakcyjnego otoczenia regulacyjno-instytucjonalnego dla firm z szeroko pojętego sektora zdrowotnego, z korzyścią dla pacjentów”.

„Obszar ochrony zdrowia to codzienne wyzwania, z którymi muszą mierzyć się decydenci, eksperci, przedsiębiorcy, pracodawcy i wreszcie sami pacjenci. Decyzje podjęte przez interesariuszy w tym zakresie nawet jeśli nie bezpośrednio to pośrednio mają wpływ na funkcjonowanie każdego społeczeństwa, bo każdy z nas był albo będzie pacjentem” – przekazuje ZPP w komunikacie.

Działalność Forum Zdrowia ma objąć organizację eksperckich spotkań, publikację dokumentów i stanowisk mających na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań dla polityki zdrowotnej w Polsce. Oficjalna inauguracja Forum Zdrowia ZPP odbędzie się 5 kwietnia 2023 roku w ramach debaty z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Aleksandra Sienkiewicz jest ekspertką ds. komunikacji z ponad 15-letnim doświadczeniem. W ostatnich latach była związana z agencją Be Communications, gdzie jako Director i Project Lead opracowywała strategie komunikacyjne, a także realizowała kampanie PR, PA i lobbyingowe dla firm z branży farmaceutycznej, takich jak np. Sanofi, Gedeon Richter, Novartis, Janssen, AstraZeneca, MSD, Merck, Roche. Prowadziła projekty m.in. z obszaru dermatologii, diabetologii, onkologii, ginekologii, neurologii, reumatologii. Była odpowiedzialna za współpracę z decydentami, ekspertami medycznymi, organizacjami pacjentów oraz towarzystwami naukowymi (m.in. Polskim Towarzystwem Diabetologicznym, Polskim Towarzystwem Medycyny Rozrodu i Embriologii).

Wcześniej doświadczenie zawodowe Sienkiewicz zdobyła m.in. w sieciowych agencjach doradztwa strategicznego Havas Worldwide Warsaw oraz Hill+Knowlton Strategies.

Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin