.

 

Alfa Romeo zapowiada produkcję nowego modelu w Polsce. Jest to jednak niezgodne z prawem

dodano: 
19.04.2024
komentarzy: 
0

W kwietniu 2024 roku Alfa Romeo, włoski producent samochodów, zaprezentowało swój nowy model – Milano. Marka zapowiedziała także, że crossover będzie produkowany w fabryce w Tychach. Włoski rząd przypomina jednak, że nie jest to zgodne z prawem – podaje businessinsider.com.pl. 

W fabryce w Tychach Milano ma być produkowany zarówno w wersji ICE, jak i EV. Jak informuje źródło, powołując się na autoevolution.com, cena ICE ma zaczynać się od niespełna 30 tys. euro. Produkcja w Polsce pozwoli obniżyć cenę tego modelu o 10 tys. euro. Gdyby marka zdecydowała się na umieszczenie fabryki w innym kraju, Milano kosztowałby bowiem ponad 40 tys. euro. 

„Zupełnie nowy crossover o polaryzującym designie będzie pierwszym modelem marki, który ujrzy światło dzienne poza Włochami, podczas gdy włoski rząd stara się rozwijać lokalną produkcję samochodów” – napisano na stronie marki. 

Według Autoevolution, włoski rząd prowadzi negocjacje z różnymi producentami samochodów i próbuje przekonać ich do otwarcia zakładów produkcyjnych we Włoszech – donosi źródło. 

Adolfo Urso, włoski minister przemysłu, zaznacza, że w 2003 roku pojawiły się przepisy, zgodnie z którymi produkty o włoskich nazwach należy produkować na terenie Włoch. Alfa Romeo, decydując się na tworzenie Mialno w Polsce, nie działa więc zgodnie z prawem – czytamy. (ao)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Alfa Romeo chce wyprodukować swój nowy model w Polsce. Włoski rząd ostrzega, że łamie prawo, 14.04.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin