.

 

„Ambasador Polski”. KGHM szuka Polaków, którzy promują kraj za granicą

dodano: 
08.08.2019
komentarzy: 
0

KGHM Polska Miedź organizuje plebiscyt „Ambasador Polski”, w którym chce wyłonić Polaków, którzy przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

„KGHM, prowadząc działalność biznesową na czterech kontynentach i zaopatrując cały świat w surowce najwyższej jakości, pełni funkcję ambasadora polskiej gospodarki. Wiemy, że budowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej to ważna rola i odpowiedzialne zadanie. Wypełniają je również działający za granicą polscy naukowcy, artyści, sportowcy i przedsiębiorcy. To oni są w swojej codziennej pracy Ambasadorami Polski, poprzez swoją działalność budują wizerunek naszego narodu w oczach świata. Dlatego chcemy w odpowiedni sposób okazać należny im szacunek oraz docenić ich wysiłki” – tłumaczy Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w pięciu kategoriach: ambasador nauki polskiej, ambasador polskiego sportu, ambasador kultury polskiej, ambasador 2019: nagroda publiczności oraz ambasador biznesu. Internauci mogą zgłaszać kandydatów na ambasadorów nauki, sportu i kultury. Z nadesłanych kandydatur wybranych zostanie 10 osób, spośród których kapituła wybierze zwycięzcę. Nagrodę publiczności dostanie osoba, która zdobyła najwięcej wskazań w internetowym głosowaniu. Laureatem nagrody biznesu będzie osoba wybrana przez kapitułę.

Skład kapituły prezentowany będzie przez cały sierpień. Do tej pory wiadomo, że znaleźli się w niej m.in. Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Grażyna Ciurzyńska, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Przemysław Babiarz, komentator sportowy, oraz Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Propozycje kandydatów wysyłać można do 3 września 2019 roku. Gala rozdania nagród odbędzie się na początku października. Więcej informacji na stronie. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin