.

 

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Paweł Kukiz na czele rankingu zaufania

dodano: 
26.06.2018
komentarzy: 
0

Andrzej Duda został liderem rankingu zaufania w badaniu przeprowadzonym przez CBOS w czerwcu 2018 roku – podaje serwis wiadomosci.onet.pl, powołując się na PAP. Prezydentowi ufa 69 proc. pytanych osób. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Morawiecki z wynikiem 57 proc., a na trzecim – Paweł Kukiz, do którego zaufanie zadeklarowało 52 proc. badanych – czytamy.

Jak podaje źródło, zarówno prezydent, jak i premier oraz lider Kukiz’15 osiągnęli podobne wyniki, jeśli chodzi o odsetek osób, które powiedziały, że im nie ufają. W przypadku Andrzej Dudy takiej odpowiedzi udzieliło 20 proc. pytanych, Mateuszowi Morawieckiemu nie ufa 21 proc. osób biorących udział w badaniu, a Pawłowi Kukizowi – 20 proc.

Nieco mniejszym zaufaniem cieszą się Beata Szydło (48 proc. ankietowanych jej ufa, a 35 proc. – nie ufa) i Zbigniew Ziobro (45 proc. osób zadeklarowało zaufanie, a 34 proc. – brak zaufania) – czytamy.

W przypadku Jarosława Kaczyńskiego odsetek osób, które mu ufają, i tych które są wobec niego nieufne, jest zbliżony. 41 proc. badanych darzy prezesa PiS zaufaniem, a 42 proc. nie ufa mu – czytamy dalej.

Z kolei – jak informuje źródło – liderem rankingu nieufności został Grzegorz Schetyna. 47 proc. ankietowanych przyznało, że nie ufa przewodniczącemu PO. Zaufanie do niego zadeklarowało natomiast 20 proc. respondentów.

„Sondaż CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7–14 czerwca 2018 roku na liczącej 989 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski” – informuje serwis wiadomosci.onet.pl. (pp)

Zdjęcie główne: prezydent.pl, fot. Andrzej Hrechorowicz

Źródło:

wiadomosci.onet.pl, CBOS: Sondaż zaufania. Andrzej Duda na czele, dp, 25.06.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin