.

Zagraniczne media piszą o słowach Andrzeja Dudy na temat „ideologii LGBT”. Prezydent odpowiada

dodano: 
15.06.2020
komentarzy: 
1

Andrzej Duda postanowił odnieść się do publikacji zagranicznych mediów, cytujących jego wypowiedzi na temat społeczności LGBT – podaje polsatnews.pl. Prezydent w ostatnich dniach podpisał „Kartę rodziny”, w której zawarte są postulaty dotyczące „ochrony dzieci przed ideologią LGBT”.

Jak przypomina źródło, Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami w Brzegu porównał obecną sytuację do czasów komunizmu, kiedy w Polsce starano się „ideologizować dzieci”. „To był bolszewizm. To było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm. Jeżeli w szkole przemyca się ideologię, żeby zmienić punkt widzenia dzieci i ustawić ich patrzenie na świat poprzez ich seksualizację w dziecięcym wieku, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka w sposób spokojny i zrównoważony, to jest to ideologia i nic innego” – źródło cytuje wypowiedź Dudy.

Sprawą zainteresowały się zagraniczne media, takie jak agencja informacyjna Reutera czy dziennik New York Times. Czytamy, że Reuters zatytułował swój artykuł słowami „Polish president compares »LGBT ideology« to Soviet indoctrination” (z ang. „Polski prezydent porównuje »ideologię LGBT« z sowiecką indoktrynacją), a Associatet Press opublikował tekst pod tytułem „Polish president calls LGBT »ideology« worse than communism” (z ang. „Polski prezydent nazywa »ideologię« LGBT gorszą od komunizmu”).

Duda odniósł się do tekstów zagranicznych mediów na Twitterze. Zwrócił się bezpośrednio do Reutersa, New York Timesa, Associated Pressa, Guardiana i Financial Timesa. „Po raz kolejny, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość” – rozpoczął Andrzej Duda.

„Jednocześnie przekonania jakiejkolwiek mniejszości nie mogą zostać narzucone większości pod fałszywym pozorem tolerancji. W naszych czasach Prawda stała się przestraszonym małym stworzeniem, które ukrywa się przed znacznie silniejszą Poprawnością” – dodał prezydent. „Wierzę w świat, w którym prawdy, takie jak MeToo, mogą mieć bezpieczną platformę. Gdzie możemy wyrażać swoje przekonania i gdzie słowa nie są przekręcane” – podsumował Duda.

screen

sceen

screen

Źródło: twitter.com/AndrzejDuda

Polsatnews.pl przytoczył także wypowiedź Andrzeja Dudy z programu „Gość wydarzeń”. „To była wypowiedź wspominające moje czasy młodzieńcze. Jak powiedziałem, że sobie nie życzę w szkole żadnej indoktrynacji. Ja sobie nie życzę w szkole żadnej indoktrynacji wobec dzieci. Szkoła powinna być wolna wobec wszelkiej indoktrynacji ideologicznej” – cytuje Dudę źródło. Czytamy, że prezydent dodał również, że nie życzy sobie, żeby edukatorzy wysłani przez różnego rodzaju organizacje LGBT w szkołach edukowali seksualnie małe dzieci. Według niego jest to indoktrynacja ideologiczna i wielu rodziców się jej sprzeciwia – czytamy dalej. (ak)

Zdjęcie główne: By Senat RP – 1. posiedzenie Senatu X kadencji [CC BY-NC-ND 2.0] via Flickr

Źródło:

polsatnews.pl, Zagraniczne media cytują słowa Dudy o LGBT. Prezydent odpowiada, 14.06.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin