Andrzej Duda skomentował niepochlebny Polsce artykuł w The Wall Street Journal

dodano: 
25.01.2018
komentarzy: 
0

Wczoraj informowaliśmy o publikacji w The Wall Street Journal, w której napisano, że Lech Wałęsa jest wymazywany z kart historii Polski. Egzemplarz czasopisma z takim artykułem otrzymali wszyscy uczestnicy World Economic Forum, które obecnie odbywa się w Davos w Szwajcarii.

Jak informuje portal money.pl, prezydent Andrzej Duda, aktualnie znajdujący się na Światowym Forum Gospodarczym, po zapoznaniu się z krytycznym dla naszego kraju artykułem, postanowił odnieść się do oskarżeń na specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej.

„Osobiście jestem zasmucony, żeby nie powiedzieć mocniej, tym artykułem. Jest w nim po prostu wiele nieprawdy. Lech Wałęsa ma wiele pięknych kart w swojej historii, także wiele smutnych kart. Dla mnie najważniejsze jest, żeby mówić prawdę. Wałęsa miał ogromne zasługi w latach 80. I niewątpliwie ogromnie przyczynił się do polskiej wolności. Nigdy mu tego nie odbierałem, mam nadzieję, że nikt nie będzie mu tego odbierał” – podaje money.pl, cytując wypowiedź Andrzeja Dudy. 

Jak informuje źródło, prezydent zapytany o to, skąd u amerykańskich dziennikarzy taki niepokój o polską demokrację, odpowiedział krótko – „Może stąd, że są niedoinformowani”, czytamy. (jg)

Zdjęcie główne: autorstwo Rafał Zambrzycki (https://www.flickr.com/photos/sejmrp/26374749191/) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Źródło:

money.pl, Wałęsa wymazywany z kart historii? Prezydent Duda zabrał głos w sprawie artykułu w „The Wall Street Journal”, Mateusz Ratajczak, 25.01.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin