Anna Godzwon wicedyrektorem w Centrum Informacyjnym Senatu

dodano: 
02.12.2019
komentarzy: 
0

Anna Godzwon objęła 28 listopada 2019 roku stanowisko wicedyrektora Centrum Informacyjnego Senatu. Jej posada jest nowo utworzona. Godzwon dołączyła do kadry kierowniczej CIS, którym kieruje od niedawna Grzegorz Furgo, były poseł .Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, wcześniej menedżer kultury.

Nowa wicedyrektor będzie nadzorować dział prasowy i zajmować się bieżącą współpracą z dziennikarzami, obsługa medialną wydarzeń senackich (włącznie z tymi z udziałem marszałka Tomasza Grodzkiego, także w przypadku wizyt krajowych i zagranicznych) oraz udzielaniem odpowiedzi na pytania.

Godzwon to była dziennikarka. Przez 15 lat pracowała w Informacyjnej Agencji Radiowej, gdzie była m.in. sprawozdawcą parlamentarnym. Była też redaktor naczelną i wydawcą dnia w Polskim Radiu 24 oraz felietonistką „Igi Mag”. Została potem zatrudniona w biurze prasowym Kancelarii Sejmu RP jako główny specjalista, a następnie mianowano ją wiceszefem biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP. W ostatnim czasie była rzecznikiem prasowym Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej. Jest współautorką książki z dziedziny prawa wyborczego.

Pod koniec listopada w mediach pojawiły się też informacje, według których w CIS mają zostać zatrudnieni także Jakub Stefaniak, były rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz Adam Kądziela, w przeszłości szef Forum Młodych .Nowoczesnej i kierownik biura poselskiego Ryszarda Petru, a obecnie doktorant na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

Plany ich zatrudnienia podał w mediach społecznościowych senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk, który zarzucił nowemu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu upolitycznianie senackich służb prasowych. Godzwon, według senatora Pęka, miałaby być na przykład zaangażowana w przeszłości w pracę na rzecz Komitetu Obrony Demokracji.

tweet senatora Marka Pęka
Źródło: twitter.com/Marek_Pek

Przewodniczący Izby Wyższej powiedział jednak w programie „Newsroom”, że Stefaniak i Kądziela „nie zostali jeszcze zatrudnieni”, ale „prawdopodobnie będą”. CIS w komunikacie przesłanym PRoto.pl również podaje, że „w momencie przygotowania odpowiedzi Jakub Stefaniak i Adam Kądziela nie są pracownikami Kancelarii Senatu”.

Sama Godzwon w wiadomości wysłanej PRoto.pl zdementowała podaną przez senatora Pęka informację o jej działalności w Komitecie Obrony Demokracji. „Nie byłam i nie jestem zaangażowana politycznie, nie uczestniczyłam także w manifestacjach, co mi publicznie zarzucono” – napisała. (mp)

Źródło:

własne/ twitter.com/Marek_Pek/ wiadomosci.wp.pl. #Newsroom - Tomasz Grodzki, Michał Wójcik, Marcelina Zawisza i Paweł Kapusta, Anna Kozińska, 01.12.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin