.

 

Anna Korzekwa-Józefowicz rezygnuje z funkcji rzeczniczki UW

dodano: 
11.09.2020
komentarzy: 
0

Anna Korzekwa-Józefowicz odchodzi z Uniwersytetu Warszawskiego. Od przeszło 13 lat pełniła funkcję rzeczniczki prasowej uczelni.

Pracę na UW zaczęła jeszcze na studiach. W latach 2000-2007 odpowiadała m.in. za współpracę ze sponsorami i darczyńcami – polskimi i międzynarodowymi korporacjami, zajmowała się także promocją projektu rewitalizacji Traktu Królewskiego w Warszawie.

W 2007 roku objęła stanowisko rzeczniczki prasowej  i kierowniczki utworzonego wówczas biura prasowego uczelni. Budowała zespół, który początkowo zajmował się media relations, a później poszerzył swoje kompetencje. Obecnie biuro prasowe UW odpowiada za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, współpracę z różnymi interesariuszami życia społecznego, kształtowanie polityki informacyjnej uczelni, dbnie o jej wizerunek, inicjowanie kampanii dotyczących istotnych dla uniwersytetu tematów, o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Korzekwa-Józefowicz jest pomysłodawczynią akcji promocyjnych i integrujących społeczność uniwersytetu, a także przedsięwzięć z zakresu społecznej odpowiedzialności UW. Była członkinią komitetów organizacyjnych takich wydarzeń jak ICPC – International Collegiate Programming Contest (Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym) w 2012 roku i jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu w 2016 roku.

Od 2008 do 2012 roku równolegle pełniła także funkcję rzeczniczki przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Z kolei od lutego 2017 do końca sierpnia 2020 była dodatkowo pełnomocniczką rektora uczelni ds. komunikacji. Od początku 2019 roku jest również członkinią Communication Team sojuszu 4EU+ Alliance, który ma status uniwersytetu europejskiego i łączy UW m.in. z paryską Sorboną i uniwersytetami w Mediolanie oraz Pradze.

Jest absolwentką nauk politycznych na UW oraz komunikacji społecznej i mediów w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

„Minione 13,5 roku było bardzo intensywne. Nie chcę zwalniać tempa, ale mam przekonanie, że nadszedł czas na kolejny etap w mojej karierze zawodowej” – zaznacza Anna Korzekwa-Józefowicz. „Mam dużą wiedzę o szkolnictwie wyższym i nauce. To kapitał, który chciałabym wykorzystać w przyszłej pracy, ale jestem otwarta także na nowe wyzwania. Przez lata zdobyłam wyjątkowe doświadczenie w komunikacji, w tym także w komunikacji kryzysowej – zwłaszcza z zakresu sporów światopoglądowych i ideologicznych. Podobne zjawiska, jak wiemy, występują nie tylko na uczelniach, ale i np. w biznesie” – mówi.

Korzekwa-Józefowicz kończy pracę na UW 25 września 2020 roku. W tej chwili nie wiadomo, kto przejmie zadania rzecznika prasowego uczelni. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin