.

 

Anna Simon w zarządzie Komunikacji Plus PR

dodano: 
02.03.2023
komentarzy: 
0

Anna Simon z początkiem marca 2023 roku awansowała w Komunikacji Plus PR na stanowisko wiceprezeski i objęła nowo utworzoną funkcję CEO. Dołączyła do zarządu agencji, której prezesem pozostaje Tomasz Alberski.

Simon będzie teraz odpowiedzialna nie tylko za dalszy rozwój zespołów specjalistycznych agencji i nowe projekty, lecz także za wzmacnianie pozycji biznesowej spółki Komunikacja Plus PR na rynku i większą integrację usług PR z pozostałymi kompetencjami grupy Komunikacja Plus, do której należy agencja PR.

Anna Simon i Tomasz Alberski

Do tej pory Anna Simon pełniła w Komunikacji Plus PR funkcję Managing Director. Od 2021 roku odpowiada w agencji  za linię biznesową PR i rozwija trzy działy merytoryczne: PR korporacyjnego, produktowego i mediów społecznościowych. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie wizerunkowym, PR korporacyjnym, realizacji projektów z obszaru społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Jak informowaliśmy, agencja na początku 2023 roku wprowadziła zmiany w strukturze: wzmocniła dział komunikacji produktowej, a także podzieliła dział komunikacji korporacyjnej na cztery huby kompetencyjne.

Z branżą PR Simon jest związana od 2007 roku. Wcześniej pracowała w Havas PR Warsaw, gdzie odpowiadała za rozwój kompetencji komunikacji korporacyjnej, CSR i edukacji. Była też związana z IdPR (Grupa AFEKT), a także pełniła funkcję PR Managerki Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. W swojej karierze była odpowiedzialna za opracowanie i realizację strategii komunikacji dla największych marek z sektora retail, telekomunikacji czy finansów. Współpracowała m.in. z firmami takimi jak Orange Polska, Fundacja Orange, Ikea Retail, Ingka Centres, BMW Group Polska, Allegro, AVIVA, Santander Bank.

Od sierpnia 2022 roku pełni funkcję wiceprezeski Zarządu Firm PR, gdzie odpowiada za inicjatywy branżowe takie jak m.in. konkurs Next Gen of PR. Jest też wykładowcą akademickim.

Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium Civitas, Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Ukończyła studia doktorskie się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Cergy-Pontoise w Paryżu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin