.

 

Aplikacja YouTube Kids już dostępna w Polsce

dodano: 
26.10.2018
komentarzy: 
0

Aplikacja YouTube Kids, która powstała w 2015 roku, od 25 października 2018 roku jest dostępna również w Polsce – czytamy na blogu Google Polska. Mają się w niej znaleźć treści przeznaczone dla całej rodziny.

„Tworząc aplikację YouTube Kids, myśleliśmy o bezpieczniejszej wersji serwisu YouTube, miejscu przyjaznym rodzinom, w którym dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i zaspokoić swoją ciekawość. Kanały i playlisty możecie przeglądać w czterech różnych kategoriach: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się” – opisuje Elżbieta Różalska, Communications Manager firmy.

W aplikacji znajdują się duże ikony, które mają ułatwiać korzystanie z niej nawet małym dzieciom. Jest również funkcja wyszukiwania głosowego, dzięki której nawet ci najmłodsi, którzy nie potrafią jeszcze czytać i pisać, mogą znaleźć filmy. Ponadto aplikacja obsługuje także filmy sferyczne 360 stopni.

YouTube nawiązał także współpracę z partnerami, którzy tworzą specjalne kolekcje kanałów. Wśród nich są te z bajkami i muzyką, treściami naukowymi czy przyrodniczymi. „Udostępnione kolekcje ułatwią Wam wybranie treści, do których Wasze dzieci będą miały dostęp w aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy przejść do Ustawień (kłódka w prawym dolnym rogu), wybrać profil dziecka, a w nim opcję Tylko zaakceptowane treści” – wyjaśnia Różalska.

YouTube Kids zawiera różne funkcje, które mają ułatwiać rodzicom i opiekunom kontrolowanie tego, jak ich dzieci korzystają z aplikacji. Oprócz wspomnianego już trybu akceptowania treści jest wśród nich m.in. opcja ustawień wyszukiwania, za pomocą której można zdecydować, czy najmłodsi będą mogli swobodnie wyszukiwać materiały w aplikacji, czy może powinni mieć dostęp do mniejszego zestawu filmów.

Kolejną z funkcji jest minutnik, który umożliwia kontrolowanie czasu spędzanego przed ekranem. Kiedy upłynie określony czas, aplikacja zostanie zablokowana.

Rodzice i opiekunowie mogą także skorzystać z kodu dostępu do ustawień i innych informacji, jakie znajdują się w YouTube Kids.

Również najmłodsi mogą mieć swój tajny kod, aby zabezpieczyć profil. „Dzięki temu pozostałe dzieci używające tego samego urządzenia nie będą mieć dostępu do filmów i funkcji, z których nie mogą korzystać na swoich profilach. Nie martwcie się, jeżeli Wasza pociecha zapomni swoje hasło, możecie je usunąć. Aby ustawić kod, wystarczy kliknąć na profil dziecka w lewym górnym rogu, wejść w Ustawienia i wybrać opcję Tajny kod” – opisuje Communications Manager z polskiego oddziału Google’a.

Korzystanie z aplikacji jest możliwe także dla niezalogowanych użytkowników.

Przedstawicielka YouTube’a przypomina, że chociaż firma dba o to, aby treści znajdujące się w YouTube Kids były odpowiednie dla całej rodziny, to „żaden system nie jest doskonały”. Dlatego też internauci mogą zgłaszać filmy, które ich zdaniem nie powinny się znaleźć w aplikacji.

YouTube Kids można pobrać bezpłatnie z Google Play i App Store. (pp)

Źródło:

polska.googleblog.com, YouTube Kids już w Polsce - wyjątkowe treści dla całej rodziny, Elżbieta Różalska, 25.10.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin