.

APPC, CIPR, PRCA: lobbing potrzebuje transparentności

dodano: 
09.05.2013
komentarzy: 
0

Association of Professional Political Constultants, Chartered Institute of Public Relations oraz Public Relations Consultants Association są rozczarowane pominięciem ustawy o rejestrze lobbystów w przemówieniu brytyjskiej królowej. „Branża potrzebuje, a nie obawia się, transparentności, a bezczynność rządu coraz bardziej frustruje” – oświadczył Francis Ingham, dyrektor generalny PRCA.

Zdaniem Inghama „ to rozczarowujące, że rząd brytyjski marnuje czas i środki, ale także traci szansę na zwiększenie zaufania do instytucji, w której lobbying odgrywa duża rolę”. W podobnym tonie wypowiedział się Michael Burrell z APPC, twierdząc, że obecnie branża trwa stanie zawieszenia, bez żadnych wytycznych na przyszłość.

W ogólnym oświadczeniu APPC, CIPR, PRCA domagają się od rządu, aby w jasny sposób informował o swoich zamiarach w sprawie ustawy o rejestrze lobbystów. Ponadto istotną kwestią jest, aby każdy nowy rejestr ustawowy dotyczący lobbingu był uniwersalny i obejmował lobbying na wszystkich szczeblach władzy, a nie tylko rząd brytyjski. (kg)

Źródło:

appc.org.uk, Statutory Register of Lobbyists – Joint Statement, 8.05.2013
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin