Arłukowicz zmienia rzecznika po miesiącu. Ofensywa komunikacyjna ministerstwa

dodano: 
17.01.2012
komentarzy: 
0

Kolejna zmiana na stanowisku rzecznika w resorcie zdrowia. Miesiąc temu informowaliśmy o Jakubie Gołębiu zastępującym Piotra Olechno. Teraz Jakuba Gołębia zastąpiła Agnieszka Gołąbek.

Gołąb zrezygnował z funkcji rzecznika na początku stycznia. Nie chciał  komentować przyczyn odejścia. „Zmiany organizacyjne wynikają z chęci usprawnienia polityki informacyjnej resortu, szczególnie w trakcie wprowadzania tak ważnych dla pacjentów i środowisk medycznych zmian systemowych” - czytamy z kolei w oficjalnym komunikacie ministerstwa. W związku z protestami lekarzy i aptekarzy dotyczącymi nowej ustawy refundacyjnej Ministerstwo Zdrowia od początku roku nie schodzi z czołówek mediów.

Agnieszka Gołąbek to była rzeczniczka tego resortu z czasów rządów SLD, kiedy premierami byli kolejno Leszek Miller i Marek Belka. Ostatnio doradzała agencji Sugar&Spice przy organizacji szkoleń dla rzeczników prasowych. Jedną z pierwszych zmian było utworzenie oficjalnego konta resortu na Twitterze. To nie jedyna zmiana w zespole odpowiedzialnym z komunikację w Ministerstwie Zdrowia. Nowym doradcą Bartosza Arłukowicza do spraw mediów zostanie Piotr Mościcki, dawniej szef biura prasowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Sam Arłukowicz odszedł z SLD w maju ubiegłego roku.

Jakub Gołąb określany był przez media jako zaufany doradca Ewy Kopacz, poprzedniej Minister Zdrowia. Pierwszy raz funkcję rzecznika MZ objął w maju 2008, zrezygnował po ponad roku. Następnie został doradcą Kopacz. Jesienią  2009 roku Polsat informował o zarzutach opozycji wobec Gołębia, który oprócz współpracy z minister zdrowia,  jednocześnie organizował konferencje dla firm medycznych. O pozostawanie w konflikcie interesów Gołębia oskarżał ówczesny poseł SLD… Bartosz Arłukowicz.  Według samego Gołębia w całej sytuacji nie było nic niewłaściwego, bo koncerny nie płaciły mu za organizację konferencji. (ks)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin