.

 

Artur Szczęsny kierownikiem działu komunikacji w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie

dodano: 
03.01.2020
komentarzy: 
0

Wraz z początkiem stycznia 2020 roku nowym kierownikiem działu komunikacji w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie został Artur Szczęsny.

Szczęsny jest magistrem sztuki Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podyplomowo ukończył również kierunek rozwój publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Do tej pory był kierownikiem ds. komunikacji w Biennale Warszawa, instytucji kultury Miasta Stołecznego Warszawy (zastąpiła go Agnieszka Tiutiunik, która do Biennale przechodzi z Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego). Wcześniej kierował zespołami komunikacji w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Współpracował również m.in. z Instytutem Teatralnym w Warszawie i Biurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Katowice Miasto Ogrodów. Był także rzecznikiem prasowym Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, a w 2017 roku założył agencję HORSE WITH WINGS AGENCY specjalizującą się w komunikacji i public relations kultury, sztuki i nauki oraz audience development. Dodatkowo jest tegorocznym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stanowisko objęte przez Szczęsnego jest nowe, a jego utworzenie wynika z przekształcenia zespołu komunikacji w dział komunikacji. Kierownik będzie odpowiedzialny za koordynację pracy działu, współtworzenie strategii komunikacji i PR instytucji, planowanie kampanii poszczególnych wystaw oraz współpracę z rzecznikiem prasowym Zachęty. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin