Asia Argento, jedna z inicjatorek ruchu #MeToo, odcina się od oskarżeń o molestowanie

dodano: 
22.08.2018
komentarzy: 
0

21 sierpnia 2018 roku informowaliśmy, że Asia Argento, pochodząca z Włoch aktorka i reżyserka, jedna z pierwszych kobiet, które oskarżyły producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne i tym samym jedna z inicjatorek ruchu #MeToo, sama została oskarżona o molestowanie. Kobieta miała dopuścić się napaści seksualnej wobec aktora i muzyka Jimmy'ego Bennetta w 2013 roku, kiedy ten miał 17 lat.

Czytaj więcej: Jedna z inicjatorek ruchu #MeToo sama jest oskarżona o molestowanie

Sprawę nagłośnił The New York Times, który miał dostać dokumenty dotyczące zajścia od anonimowego informatora. Amerykańskiemu dziennikowi nie udało się porozmawiać z nikim z otoczenia aktorki, choć jak napisano w materiale, dziennikarze wiedzieli, że ich wiadomości dotarły, a osoby związane z Argento były poinformowane o tym, że powstaje artykuł.

Jak podaje wprost.pl, powołując się na The New York Timesa, po opublikowaniu tekstu aktorka zdecydowała się jednak na wydanie oświadczenia. Jego treść opublikował na Twitterze jeden z dziennikarzy amerykańskiego dziennika.

„Stanowczo zaprzeczam i sprzeciwiam się zawartości artykułu opublikowanego w dzienniku The New York Times z dnia 20 sierpnia 2018 r., rozpowszechnianej także w krajowych i międzynarodowych mediach” – napisała Argento. Aktorka podkreśliła, że jest „głęboko zszokowana i zraniona wiadomościami”, jakie przeczytała – informuje źródło. „Absolutnie wszystko jest nieprawdziwe. Nigdy nie miałem żadnych stosunków seksualnych z Bennettem” – wprost.pl cytuje dalszą część oświadczenia Argento. Kobieta twierdzi, że Jimmy Bennett próbował ją szantażować, a jej partner Anthony Bourdain, chcąc uniknąć skandalu, zgodził się mu zapłacić. Aktorka dodała, że zamierza jak najszybciej podjąć „wszelkie niezbędne ruchy w celu własnej obrony” – czytamy w źródle. (pp)

Źródło:

wprost.pl, Asia Argento odpowiada na oskarżenia o molestowanie. Zapoczątkowała ruch #MeToo, 22.08.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin