.

 

Auchan powołał rzecznika ds. osób z niepełnosprawnościami

dodano: 
11.06.2024
komentarzy: 
0

W czerwcu 2024 roku firma Auchan Polska poinformowała o powołaniu rzecznika ds. osób z niepełnosprawnościami. Jego misją ma być wspieranie pracowników z orzeczeniem, a także budowanie kultury organizacyjnej otwartej na ich potrzeby. 

Od 2022 roku firma realizuje program „Różnorodność Auchan”, stawiając na wartości takie jak otwartość, równość i różnorodność. Obecnie wskaźnik zatrudnienia osób z orzeczeniem wynosi ponad 4 proc., co oznacza, że na 25 zatrudnionych, jedna to osoba z niepełnosprawnością. 

„Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami to dla nas wszystkich wspólna szansa. Zrozumienie i codzienne wsparcie budują atmosferę w zespołach, a każda osoba, czuje się wartościowa i doceniana. Osoby z niepełnosprawnościami, mają ogromny potencjał, wiedzę i umiejętności. Naszym zadaniem jest stworzenie warunków, w których będą mogły rozwijać swoje talenty i realizować się zawodowo” – mówi Arkadiusz Mika, dyrektor HR Auchan Polska.

Razem z powołaniem rzecznika ds. osób z niepełnosprawnościami zainicjowano konkurs dla pracowników „Serce różnorodności 2024”. Ma on na celu wsparcie inicjatyw podejmowanych przez osoby zatrudnione w Auchan, które promują różnorodność kulturową, społeczną, płciową oraz równość szans we wszystkich obszarach życia. 

Firma zatrudnia 605 pracowników z niepełnosprawnościami na 558,3 etatach. Na koniec kwietnia 2024 roku wskaźnik zatrudnienia osób z orzeczeniem (OzN) w Auchan Polska wynosił 4,02 proc. (ao)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin