.

 

Australijski portal przeprasza. Przerobił zdjęcia posłanki

dodano: 
31.01.2024
komentarzy: 
0

Kanał informacyjny 9News opublikował zmienione zdjęcie parlamentarzystki Georgie Purcell. Na fotografii polityczka ma odsłonięty brzuch i powiększone piersi – przekazuje bbc.com. 

facebook.com/NicSkerten

Źródło informuje, że przerobiony wizerunek Purcell pojawił się w biuletynie portalu po tym, kiedy skrytykowała ona odrzucenie przez rząd wiktoriański zakazu polowań na kaczki. 

Sytuacja została ujawniona w momencie, gdy posłanka opublikowała dwie wersje zdjęcia w mediach społecznościowych. 9News przeprosiło i stwierdziło, że to automatyczny system Photoshopa edytował jej wizerunek – czytamy. 

Dyrektor serwisu Hugh Nailon przeprosił Purcell za „błąd graficzny”. Jednocześnie stwierdził, że podczas zmieniania rozmiaru zdjęcia „automatyzacja Photoshopa stworzyła obraz, który nie był zgodny z oryginałem” – czytamy. 

Portal powołuje się jednak na oświadczenie, które wydał rzecznik Adobe, czyli firmy produkującej Photoshopa. „Wszelkie zmiany w tym obrazie wymagałyby interwencji człowieka i zatwierdzenia” – dowiadujemy się. 

Posłanka twierdzi, że to, co ją spotkało, „nigdy nie przydarzyłoby się politykowi płci męskiej”. Zobaczenie tej fotografii miało być „zwieńczeniem jej najgorszego dnia od czasu elekcji w 2022 roku”. 

Źródło podkreśla, że Purcell jest najmłodszą kobietą w parlamencie stanowym. Zwraca również uwagę na fakt, że polityczka często unaocznia problem „uprzedmiotawiania i ciągłej seksualizacji” kobiet w australijskiej polityce. 

Jak czytamy, sama Purcell przyjmuje przeprosiny portalu, jednak „jest sceptycznie nastawiona co do jego wyjaśnień”. Dodaje, że jeśli zaistniała sytuacja stanowi wypadek, to i tak „budzi ona obawy o zagrożenie sztuczną inteligencją dla kobiet w życiu publicznym”. (an)

Źródło:

bbc.com, Georgie Purcell: Nine News Melbourne's doctored MP image causes sexism fury, Tiffanie Turnbull, 30.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin