Bank BGŻ BNP Paribas zmienia nazwę

dodano: 
13.12.2018
komentarzy: 
0

Bank BGŻ BNP Paribas zmienia nazwę – ma z niej zniknąć człon „BGŻ” – informuje next.gazeta.pl. Jak czytamy, akcjonariusze instytucji jednogłośnie podjęli taką decyzję podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 11 grudnia 2018 roku.

„Pełna nazwa banku, zapisana w statucie, zmienia się z »Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna« na »BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna«. Innymi słowy – z najpowszechniej używanej nazwy »BGŻ BNP Paribas« wypadnie człon »BGŻ«, zostanie samo »BNP Paribas«” – wyjaśnia źródło.

Biuro prasowe instytucji w komentarzu dla next.gazeta.pl poinformowało, że decyzja o zmianie nazwy to wynik badań jakościowych i ilościowych, w których wzięli udział obecni oraz potencjalni klienci.

Źródło sugeruje, że prawdopodobnie obecna nazwa banku jest „zbyt długa i skomplikowana”, a ze względu na fakt, że instytucja jest własnością globalnej grupy BNP Paribas, to również w Polsce ta nazwa „powinna być wybijana na pierwszy plan”.

Bank zapowiada, że modyfikacja nazwy nie będzie miała wpływu na obsługę klientów – czytamy.

Next.gazeta.pl przypomina, że BGŻ, a wcześniej Bank Gospodarki Żywnościowej, powstał w 1975 roku, a od roku 1994 był spółką akcyjną. Dwadzieścia lat później – w 2014 roku – instytucja została przejęta przez francuską grupę BNP Paribas, a pod nazwą BGŻ BNP Paribas funkcjonuje od 2015 roku. (pp)

Źródło:

next.gazeta.pl, Duży bank zmienia nazwę. Koniec z "BGŻ BNP Paribas", 12.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin