.

Barcelona wydaje wskazówki dla zwiedzających

dodano: 
24.06.2022
komentarzy: 
0

Barcelona wskaże turystom, jak mają zwiedzać miasto – pisze turystyka.rp.pl.

Jest to wynik porozumienia podpisanego między Radą Miasta a przedstawicielami przewodników (AGUICAT i APIT) – podaje źródło za hiszpańskim portalem branży turystycznej Hosteltur.

Jak czytamy, grupa zwiedzających miasto nie może przekraczać 30 osób, a starą część stolicy odwiedzić może razem 15 osób.

Źródło zauważa, że wytyczne dotyczące zwiedzania Starego Miasta są najbardziej restrykcyjne i mówią m.in. o tym, że spacery po 24 ulicach i placach tego obszaru mają odbywać się tylko w jednym kierunku.

Dodatkowo rp.pl podaje, że oprowadzający wycieczki nie będą mogli korzystać z megafonów, ponieważ mieszkańcy miasta byli niezadowoleni z głośnych opowieści o atrakcjach dla tłumów turystów.

Jak czytamy dalej, ważne będzie także planowanie wycieczek tak, aby zbyt liczne grupy nie spotykały się w jednym miejscu oraz by nie miały problemów z wysiadaniem i wsiadaniem do autokaru.

Oprowadzający zobowiązują się do aktualizowania swojej wiedzy o przepisach, a także takiego prowadzenia wycieczek, by nie narażać mieszkańców, szczególnie nieletnich, na robienie im zdjęć – podaje turystyka.rp.pl. W każdy piątek i sobotę od 1 kwietnia do 30 października grupy liczące ponad 15 osób nie będą miały wstępu na rynki Boquería, Santa Catalina i San Antonio – czytamy dalej.

Jak podaje źródło, według Ady Colau, burmistrzyni miasta „z takich wizyt nic dobrego dla Barcelony nie wynika, bo i bez tego turystów w mieście jest zbyt wielu, a wycieczkowce dodatkowo jeszcze zatruwają środowisko”.

Dalej czytamy, że miasto planuje także wprowadzenie nowego podatku, który ograniczyłby liczbę statków wpływających do portu. (bs)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Barcelona dyscyplinuje i ucisza turystów. Wskazuje im, jak mają zwiedzać, Marzena German, Danuta Walewska, 24.06.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin