.

Baza użytkowników Snapchata nie rośnie, pomocą ma być nowa aplikacja na Androida

dodano: 
11.02.2019
komentarzy: 
1

Wyniki finansowe spółki Snap Inc. za IV kwartał 2018 roku były lepsze niż oczekiwania inwestorów – przychód osiągnął rekordowy poziom 390 mln dol., a globalny średni zysk z użytkownika powiększył się o 37 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Źródło: investor.snap.com

Recode.com zauważa jednak, że choć liczba użytkowników się ustabilizowała, brak jej wzrostów może niepokoić – szczególnie że rywal Snapchata, Instagram, jest coraz popularniejszy wśród młodych osób. W IV kwartale 2018 roku z aplikacji z duszkiem korzystało na całym świecie 186 mln osób – milion mniej niż w IV kwartale roku 2017.

Źródło: investor.snap.com

Snapchat chce zwiększyć liczbę użytkowników, wprowadzając nową, lżejszą i szybszą wersję aplikacji na urządzenia z systemem Android – przypomina recode.net. Z danych wynika bowiem, że Snapchat nie ma problemów z przyrostami liczby użytkowników na iOS, za to na Androidzie – już tak.

W opisach wyników za IV kwartał 2018 roku szefowie Snap Inc. zapewnili więc, że testują odświeżony program na niewielkiej liczbie użytkowników. Kłopot w tym – przyznaje recode.net – że założyciel spółki, Evan Spiegel, mówi o nowej aplikacji już od ponad roku, a ta wciąż nie jest dostępna. (mp)

Źródło:

investor.snap.com/ recode.com, Snap’s earnings sent its stock up more than 20 percent, but user growth remains a real concern, Kurt Wagner, 05.02.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin