.

Będą zmiany w polityce nagości w Mecie?

dodano: 
23.01.2023
komentarzy: 
0

Rada Nadzorcza Mety, składająca się z dziennikarzy, naukowców i prawników, która, mimo że finansowana przez Metę, działa niezależnie, zaleciła zmiany w polityce nagości na Instagramie – informuje insider.com.

Według Rady Nadzorczej obecna polityka Mety jest myląca i niepraktyczna, zwłaszcza w odniesieniu do osób transpłciowych. Zdjęcia kobiecych sutków są zabronione, chyba że są pokazane w określonych sytuacjach, takich jak karmienie piersią.

Prośba o „jasne kryteria, które respektują międzynarodowe standardy praw człowieka” pojawiła się wraz z decyzją Mety o usunięciu z Instagrama dwóch postów osób transpłciowej i niebinarnej, odpowiednio w roku 2021 i 2022. Na zdjęciu osoby te miały „gołą klatkę piersiową z zakrytymi sutkami” – czytamy.

Posty te zostały oznaczone przez użytkowników Instagrama, a następnie usunięte za naruszenie standardów społeczności, dlatego osoby te odwołały się do Mety, a następnie do Rady Nadzorczej.

Meta zatrudnia zarówno ludzkich moderatorów, jak i sztuczną inteligencję do monitorowania postów, jednak sztuczna inteligencja nie potrafi odczytać kontekstu zdjęcia – przypomina źródło.

Meta twierdzi, że na decyzję Rady Nadzorczej odpowie publicznie w ciągu 60 dni – donosi źródło. (zd)

Źródło:

insider.com, Meta is fighting with itself over how Instagram should handle nipple censorship going forward, 19.01.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin