.

 

Biedronka z programem „Razem zacznijmy okres zmian”. Chce się przyczynić do zwalczania ubóstwa menstruacyjnego

dodano: 
19.05.2021
komentarzy: 
0

Sieć handlowa Biedronka poinformowała o uruchomieniu programu „Razem zacznijmy okres zmian”, którego celem jest zwalczanie ubóstwa menstruacyjnego kobiet.

W ramach akcji od 20 maja 2021 roku za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina sieć oferować będzie voucher o wartości tych zakupów, który następnie będzie można wykorzystać na dowolne produkty lub pomóc kobietom w potrzebie – przez przekazanie jego wartości na rzecz organizacji społecznych zajmujących się problemem ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszonych w ramach inicjatywy „Okresowa Koalicja”.

Jak wyjaśnia sieć, ubóstwo menstruacyjne polega na ograniczonym dostępie do środków higienicznych podczas menstruacji i jest spowodowane względami ekonomicznymi. Biedronka, powołując się na dane Kulczyk Foundation, wskazuje, że aż 39 proc. Polek z najmniej zamożnych gospodarstw domowych musiało zrezygnować z zakupu środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków. Je właśnie ma wesprzeć akcja „Razem zacznijmy okres zmian”.

„Poprzez naszą akcję chcemy przyczynić się do tego, by każda kobieta w trakcie miesiączki mogła czuć się godnie i komfortowo. Ponad 80 proc. pracowników Biedronki oraz ok. 70 proc. naszych klientów stanowią kobiety. Zapraszamy również nasze klientki i klientów, by wspólnie z nami wsparli Okresową Koalicję, której skala działania pozwoli nam zadbać o potrzeby bardzo wielu kobiet i dziewcząt w całej Polsce” – komentuje Karolina Błońska-Szubstarska, starszy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka.

Każdego miesiąca klienci posiadający kartę Moja Biedronka, którzy zakupią wybrane produkty higieny menstruacyjnej marki Femina, otrzymają voucher o wartości całej wydanej kwoty na te produkty (za maksymalnie 3 opakowania) do wykorzystania w ciągu siedmiu kolejnych dni kalendarzowych. Jak informuje sieć, będzie można go wykorzystać na dowolne produkty dostępne w sklepach (z wyjątkiem standardowych wyłączeń takich jak alkohol, papierosy, produkty żywienia początkowego, doładowania kart, lub przeznaczyć na pomoc kobietom w potrzebie.

Biedronka w ramach współpracy z Okresową Koalicją umożliwi także zarejestrowanie niewykorzystanego, a nadal ważnego vouchera na stronie biedronka.pl/okres-zmian. Sieć przekaże produkty o wartości tych voucherów  na rzecz wspomnianej organizacji.

„Mamy nadzieję, że możliwość przekazania artykułów menstruacyjnych dla Okresowej Koalicji zwiększy świadomość ubóstwa menstruacyjnego, o którym ciągle w Polsce mało się mówi. Współpraca pozwoli nam pomóc szczególnie osobom przebywającym w szkołach, domach dziecka, domach samotnej matki, czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności” – mówi Anna Frankowska, dyrektorka działu projektów pomocowych w Kulczyk Foundation, reprezentująca Okresową Koalicję.

Podobną akcję zapoczątkował niedawno Lidl w Irlandii, który co miesiąc wydaje kupony na darmowe opakowanie tamponów lub podpasek. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin