.

 

„Bierze Cię WK_RW?”. Kampania społeczna o problemach z prawami kobiet

dodano: 
18.09.2023
komentarzy: 
0

W sierpniu 2023 roku Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, inicjatywa zrzeszająca krajowe i międzynarodowe organizacje zajmujące się prawami reprodukcyjnymi, prawami pacjentów i edukacją seksualną, ruszyła z kampanią społeczną, która skupia się na problemach związanych z prawami kobiet w Polsce. Stworzeniem akcji zajęła się agencja kreatywna Lotna. 

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy i sprawy dotykające kobiet, takie jak m.in. dostęp do antykoncepcji, legalizacja aborcji i rzetelna edukacja seksualna oraz zwiększenie aktywności i zaangażowania w budowę społeczeństwa obywatelskiego. 

Skrócona nazwa inicjatywy WKRW jest podobna do jednego z nieparlamentarnych słów. Została ona użyta do stworzenia hasła promującego kampanię „Bierze Cię WK_RW?”, które ma wyrażać złość i niezadowolenie ze stanu praw kobiet w Polsce.  

„Założeniem Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem było dotarcie głównie do kobiet, szczególnie z pokolenia Y i Z, bowiem dzisiejsze problemy dotyczą przede wszystkim ich. Wykorzystując tematy, którymi zajmuje się Koalicja oraz jej samą nazwę, stworzyliśmy bardzo mocny przekaz, który dokładnie trafia do tej grupy docelowej” – mówi Piotr Flis, współzałożyciel Lotnej i autor kampanii. 

Działania komunikacyjne prowadzone są z użyciem plakatów, ulotek i banerów, a także w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych, w tym Instagrama i TikToka. 

Akcja potrwa do 14 października 2023 roku. 

(ao)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin