Branża IT najbardziej przyjazna pracownikom

dodano: 
30.10.2014
komentarzy: 
0

Firma Great Place to Work opublikowała zestawienie najlepszych pracodawców 2014 roku. Połowa firm z pierwszej dziesiątki działa w branży IT.

Przy tworzeniu rankingu uwzględniane są opinie pracowników, wyrażane w anonimowych ankietach oraz wyniki audytu w firmie (w jego ramach firma podaje ogólne dane oraz może opisać swoją filozofię i praktyki w zakresie zatrudniania, komunikacji, rozwoju pracowników i świętowania szczególnych okazji w firmie).

W zestawieniu międzynarodowych korporacji czołówkę zdominowały firmy z branży IT: Google (1), SAS Institute (2), NetApp (3), Microsoft (6) i Cisco (9). Na liście uwzględniono te firmy, które wystąpiły na przynajmniej 5 listach krajowych, zatrudniają na całym świecie przynajmniej 5 tys. pracowników, z czego przynajmniej 40 proc. jest zatrudnionych poza granicami państwa, z którego dana firma pochodzi.

W Polsce listy najlepszych pracodawców opublikowano w marcu. W kategorii firm małych (do 50 pracowników) trzy pierwsze miejsca zajęły firmy EDP Renewables Polska, Orbium, Mundipharma Polska. Trzy pierwsze miejsca na liście firm zatrudniających od 50 do 500 osób zajęły: SAS Institute, Microsoft i AbbVie Polska. Najlepszymi miejscami do pracy wśród firm zatrudniających powyżej 500 pracowników okazały się Grupa IKEA, Motorola Solutions Systems Polska i Atos. (ks)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin