Branża PR wychodzi z kryzysu - wzrost nawet powyżej 10-15 proc.

dodano: 
10.05.2011
komentarzy: 
0

Na rynku usług PR po okresie kryzysu nastąpiło w tym roku ożywienie. „Zakładam, że w tym roku rynek wzrośnie w tempie zdecydowanie powyżej 10 proc.” – mówi na łamach Dziennika Gazety Prawnej Paweł Trochimiuk, prezes Partner of Promotion oraz szef ZFPR.

Jak czytamy, Eliza Misiecka, dyrektor zarządzająca Genesis PR, jest jeszcze bardziej optymistyczna w swoich prognozach. „Oceniając sytuację po pięciu miesiącach, szacowałabym, że rynek może urosnąć nawet do 15 proc.” – mówi gazecie. Nieco bardziej zachowawczo wypowiada się Jerzy Ciszewski, prezes agencji Ciszewski PR, który szacuje wzrost agencji na 15 proc., a całego rynku – na 5 proc.

Jak pisze Michał Fura, agencje dopasowują strategie biznesowe do odradzającego się rynku. Ciszewski PR inwestuje w finanse, nowe technologie, lotnictwo, turystykę, przemysł i social media. Jerzy Ciszewski prognozuje również wzrost popytu na doradztwo w sytuacjach kryzysowych. Jak pisze autor artykułu, z kryzysu nie wyszedł jednak rynek eventów, który jeszcze kilka lat temu generował nawet kilkanaście procent przychodów niektórych agencji. (iw)

Źródło:

Dziennik Gazeta Prawna, Agencje PR wracają do gry, Michał Fura, 10.05.2011, s. 11
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin