.

Brytyjska rodzina królewska zaliczyła wpadkę na Twitterze

dodano: 
07.06.2019
komentarzy: 
0

Brytyjska rodzina królewska zamieściła na Twitterze post sugerujący, że obywatele Niemiec byli aliantami w czasie D-day – informuje konkret24.tvn24.pl. 5 czerwca 2019 roku na oficjalnym profilu monarchii w mediach społecznościowych pojawił się film, na którym królowa wita światowych przywódców na uroczystościach z okazji 75. rocznicy lądowania w Normandii.

screen twitter

Źródło: konkret24.tvn24.pl

Źródło podaje, że wideo zostało podpisane słowami „królowa została przedstawiona liderom przez premier @10DowningStreet (Theresę May – przyp. red.) – każdy z nich reprezentował narody aliantów, które wzięły udział w D-Day”. Czytamy, że wpis wywołał lawinę negatywnych komentarzy, ponieważ na nagraniu widać m.in. powitanie Elżbiety II z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel.

powitanie królowej z kanclerz Niemiec

Powitanie królowej z kanclerz Niemiec. Źródło: youtube.com/TheRoyalFamilyChannel

„Nie wszyscy liderzy reprezentują narody aliantów”, „co tam robi Merkel?”, „rodzina królewska nie zna historii. Bardzo niepokojące!” – pisali oburzeni użytkownicy.

screen twitter

Źródło: twiiter.com/RoyalFamily

Źródło informuje, że po wielu tego typu komentarzach wideo zostało usunięte z Twittera. Całość nagrania można nadal zobaczyć na kanale rodziny królewskiej na YouTubie, jednak tam podpisane jest już słowami „królowa spotyka się ze światowymi liderami przed uroczystościami D-Day”. (ak)

Zdjęcie główne: The White House from Washington, DC [Public domain] via Wikimedia Commons

Źródło:

konret24.tvn24.pl, Wpadka rodziny królewskiej na Twitterze. "Bardzo niepokojące!", 05.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin