Burger King odpowiada McDonaldowi: „dziękujemy, że jesteście wszędzie”

dodano: 
04.03.2016
komentarzy: 
0

Niedawno McDonald’s przygotował ironiczną reklamę, w której wykorzystał fakt, że we Francji posiada więcej restauracji niż Burger King. Teraz przyszedł czas na ripostę – czytamy w adweek.com.

Przypomnijmy, że hamburgerowy potentat w miejscowości Brioude umieścił billboard kierujący klientów Burgera Kinga do restauracji oddalonej o 258 kilometrów. Obok dołączył niewielką tablicę z informacją, że najbliższa restauracja drive-thru McDonald's jest oddalona jedynie o 5 km.

Burger King dopisał jednak historię do tamtego spotu. W swojej wersji pokazał, jak para młodych osób dojeżdża do McDrive’a. Kierowca prosi w okienku o dużą kawę, informując, że ma przed sobą daleką drogę. Gdy odjeżdża z drive-thru McDonald's, na ekranie pojawiają się słowa: „bo zostały już tylko 253 kilometry do Whooper'a. Dziękujemy McDonald's, że jesteście wszędzie”.

To nie pierwsza rywalizacja na pomysły między dwiema sieciami. Z okazji Dnia Pokoju Burger King zaproponował restauracji McDonald's stworzenie wspólnej kanapki McWhopper (czyli połączenia Big Maca i Whoppera). Dochód uzyskany z jego sprzedaży miał być przeznaczony na cele charytywne. McDonald's odrzucił wówczas tamtą propozycję. (mw)

Źródło:

adweek.com, Burger King Had a Pretty Good Comeback to That Big, Insulting McDonald's Billboard, Tim Nudd, 29.02.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin