.

 

Buty Louis Vuitton wzbudzają kontrowersje. Wyglądają jak ludzka noga

dodano: 
01.12.2023
komentarzy: 
0

Louis Vuitton zaprezentował parę butów o nazwie „Illusion”, które mają imitować kobiecą nogę, białe skarpetki do kostek i czarną szpilkę. Produkt kosztuje niecałe 2,5 tys. dol. – podaje nypost.com.

Zgodnie z opisem butów, projekt pochodzi z kolekcji jesień-zima 2023 domu mody i jest „ukłonem w stronę surrealistycznego ruchu artystycznego”. Buty są wykonane ze skóry cielęcej i są dostępne w dwóch odcieniach. Można zakupić także wersję do kostki – przekazuje źródło.

Źródło: us.louisvuitton.com

Jak czytamy, produkt wzbudził kontrowersje wśród internatów, podobnie jak to miało miejsce jakiś czas temu w przypadku Big Red Boots MSCHF czy mikroskopijnej torebki LV.

Buty LV stały się tematem wielu wpisów i nagrań w mediach społecznościowych. Influencerzy prezentowali je m.in. na TikToku.

Źródło: TikTok/izzipoopi

Influencerka Izzi (Isabelle Allain), którą na TikToku śledzi 1,4 mln osób, pokazała produkt w nagraniu zamieszczonym w serwisie społecznościowym. Powiedziała także, że „buty są przerażające i wyglądają jak dla lalki”. Jak podaje źródło, jej wideo uzyskało ponad 5 mln wyświetleń.

Jak czytamy, w komentarzach pojawiły się stwierdzenia, że „buty w stylu Betty Boop są zabójcze” i „pasują do trendu »uncanny valley« na TikToku”. Pod filmem twórczyni można znaleźć również nieprzychylne uwagi, np. stwierdzenia, że „osoby, którym się podobają, mają za dużo pieniędzy”. (af)

Źródło:

nypost.com, $2.5K Louis Vuitton boots that look like human leg divide fans: ‘It’s almost creepy’, 28.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin