.

Paulina Smaszcz-Kurzajewska pozywa nc+

dodano: 
11.01.2019
komentarzy: 
0

Paulina Smaszcz-Kurzajewska pozwała swojego byłego pracodawcę, nc+. Z firmą związana była do października 2018 roku jako rzecznik prasowa i dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej. W złożonym miesiąc później pozwie zarzuca nc+, że rozwiązał z nią umowę w trakcie jej zwolnienia lekarskiego i w związku z niemerytorycznymi kwestiami. Żąda przywrócenia do pracy – informuje jej pełnomocnik, adwokat Waldemar Gujski z kancelarii Gujski Zdebiak Kancelaria adwokacko-radcowska.

Temat pojawił się w mediach dopiero w styczniu 2019 roku, gdy Smaszcz-Kurzajewska udzieliła wywiadu Renacie Kim w programie „Newsweek Opinie”. Opowiadała w nim o swoim byłym pracodawcy (nie wymieniając jednak go z nazwy), który miał nie doceniać jej pracy – również w nadgodzinach i podczas zwolnień lekarskich – przyczynić się do pogłębienia jej choroby.

Zapytany o to, czy Smaszcz-Kurzajewska pracowała podczas zwolnienia lekarskiego, adwokat Gujski nie potwierdza i nie zaprzecza – mówi jedynie o szerszym zjawisku zmuszania pracowników przez pracodawców do wykonywania obowiązków poza godzinami pracy.

„Kiedy (Paulina Smaszcz-Kurzajewska – przyp. red.) powiadomiła zarząd firmy o problemach ze zdrowiem, otrzymała pełną swobodę i specjalne traktowanie w zakresie organizacji własnej pracy. Po zakończeniu zwolnienia lekarskiego pani Pauliny, praca działu PR została zorganizowana w taki sposób, aby możliwie najbardziej ją odciążyć i umożliwić dalszą rekonwalescencję” – skomentowała sprawę w mailu do PRoto.pl Edyta Sadowska, wiceprezes zarządu ds. programowych nc+.

Pytana o zwolenienie Smaszcz-Kurzajewskiej, pisze, że sieć telewizyjna miała ku temu „bardzo ważne” i „uzasadnione” powody. Jak podkreśliła, „ani stan zdrowia pani Pauliny, ani jej nieobecności w pracy, wbrew sugestiom, nie miały żadnego wpływu na decyzję o zakończeniu współpracy”.

Firma nc+ nie otrzymała jeszcze powiadomienia o pozwie. Sąd Rejonowy m.st. Warszawy poinformował, że nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy. (mp)

Zdjęcie główne: howtostartablogonline.net [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin