Byli pracownicy kancelarii premiera z własną agencją PR

dodano: 
24.08.2017
komentarzy: 
0

Byli pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu założyli spółkę, która będzie świadczyć m.in. usługi PR. Wśród jej klientów mogą znaleźć się rząd, klub PiS i partia – podaje Gazeta Wyborcza, powołując się na informacje od anonimowych polityków PiS-u.

Firmę Solvere założyli Piotr Matczuk i Anna Plakwicz, którzy wcześniej przez lata pracowali dla PiS-u – podaje źródło. Ostatnio, po wygranych przez partię wyborach, Matczuk został szefem Centrum Informacyjnego Rządu, a Plakwicz – dyrektorem departamentu obsługi medialnej CIR. Jak dalej czytamy, 22 maja zostali odwołani ze stanowisk. Spółkę założyli kilka dni wcześniej – podaje GW. Gazeta przypomina, że Newsweek informował w lipcu, że Plakwicz i Matczuk odeszli z CIR skłóceni, bo nie mogli porozumieć się z szefową gabinetu Elżbietą Witek i rzecznikiem rządu Rafałem Bochenkiem.

Jak dalej czytamy, Solvere ma zajmować się PR-em i komunikacją, a także działalnością wydawniczą i fotograficzną, produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, reklamą, budowaniem rynku i opinii publicznej czy organizacją targów, wystaw i kongresów.

Rozmówcy Gazety twierdzą, że skoro spółka została zarejestrowana w Gdańsku, pod adresem kancelarii adwokackiej Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy, która – jak podaje źródło – w 2016 roku otrzymała 400 tys. złotych za usługi świadczone na rzecz PiS-u i której prawnicy często reprezentują lidera partii, wszystko dzieje się to za zgodą Jarosława Kaczyńskiego. „W PiS plotkują, że spółka ma mieć zlecenia z trzech źródeł: rządu, klubu PiS i partii” – czytamy. „Opowiadają teraz, że mają świetne kontakty z prezesem. A w klubie ludzi szlag trafia, że będą robić to samo co w KPRM, tylko za większe pieniądze” – Gazeta przytacza słowa jednego z polityków PiS-u.

„Spółka Solvere nie jest kontrahentem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Spółka nie świadczy żadnych usług dla KPRM” – taką odpowiedź na pytanie o współpracę ze spółką Matczuka i Plakwicz Gazeta Wyborcza otrzymała od Centrum Informacyjnego Rządu. Źródło podaje, że nie otrzymało natomiast odpowiedzi na pytanie, czy Solvere w ogóle nie zaproponowało Kancelarii współpracy.

GW podaje też, że prawie trzy tygodnie temu wysłała pytania dotyczące współpracy z Solvere do klubu PiS, jednak nie otrzymała odpowiedzi.

Jak relacjonuje autorka artykułu, Agata Kondzińska, kiedy redaktorzy GW próbowali skontaktować się z kancelarią i prosili o połączenie z Solvere, otrzymali odpowiedź, że kancelaria nie jest upoważniona do przekazania numeru telefonu do pracowników tej firmy. „Anna Plakwicz z Centrum Informacji Rządu odejdzie 31 sierpnia. Nie odbiera komórki, nie odpisuje na wiadomość. Piotr Matczuk w CIR nie pracuje od 30 czerwca. Telefon odebrał tylko raz, ale natychmiast przerwał rozmowę” – opisuje źródło. (mb)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Młodzi z PiS idą teraz na swoje, Agata Kondzińska, 24.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin