niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCEC Group tworzy International Public Affairs Academy

CEC Group tworzy International Public Affairs Academy

CEC Group uruchamia szkołę public affairs i lobbingu – Public Affairs Academy, która ma kształcić przyszłych specjalistów komunikacji public affairs. Oferta szkoły skierowana jest zarówno do osób będących na początku kariery zawodowej, jak i doświadczonych specjalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę.

Założycielami IPAA są Michał Leksiński, Marek Matraszek i Michał Koczalski – wszyscy zawodowo związani z agencją CEC Group. Wśród wykładowców znajdują się z kolei wysoko wykwalifikowani praktycy public affairs, akademicy, przedstawiciele biznesu oraz mediów. Wśród wykładowców pierwszej edycji znajdują się m.in. prof. Małgorzata Molęda-Zdziech, dr Barbara Brodzińska-Mirowska, Janusz Piechociński czy Beata Lubecka.

„W dzisiejszym świecie komunikacja z szeroko rozumianym otoczeniem korporacyjnym jest kluczowa dla efektywnego prowadzenia biznesu. Zarządzanie komunikacją korporacji wobec otoczenia politycznego to z kolei wyspecjalizowana dziedzina, stanowiąca kwintesencję public affairs. Zauważyliśmy potrzebę uporządkowania wiedzy w tym obszarze i przekazania najlepszych praktyk biznesowych z naciskiem na etykę zawodu. Chcemy w ten sposób również odczarować zły wizerunek słowa lobbing i pokazać transparentnie, na czym polega praca specjalistów z zakresu lobbingu i public affairs. Wierzymy, że takie działania oraz wiedza, w którą wyposażeni zostaną absolwenci akademii, przełożą się pozytywnie na komunikację biznesu z otoczeniem politycznym” – mówi w rozmowie z PRoto.pl Michał Leksiński.

Program Akademii ma umożliwić zdobycie wiedzy w trzech głównych sferach: polityka, korporacje i media, z których każda obejmuje szereg tematów ściśle związanych z komunikacją korporacyjną. Poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak: jak wygląda przebieg procesu legislacyjnego, co kieruje dynamiką partii politycznych, jaka jest rola mediów, jaki wpływ mają nowoczesne metody komunikacji na sferę publiczną.

Inauguracja zajęć została zaplanowana na październik 2021 roku. Pierwsza edycja będzie trwać dwa miesiące, w tym czasie odbędzie się osiem czterogodzinnych zjazdów. Zajęcia odbywać się będą w Warszawie, uczestnicy otrzymają też dodatkowe materiały dydaktyczne w formie online.  Kurs zakończony będzie egzaminem, który ma być potwierdzeniem zdobytej wiedzy,  a także „otworzyć uczestnikom drzwi do sieci alumnów IPAA, dla których organizowane będą cykliczne spotkania”. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj